Wśród uczniów szkół podstawowych była bardzo zacięta walka(STRZELIN) W minioną sobotę 35 uczestników rywalizowało w pływaniu podczas IV edycji Sobotnich Zawodów Pływackich „Strzelińska Liga Pływania”. Wśród startujących była czwórka nowych zawodników. Atmosfera była pełna dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. Ostatnia edycja zawodów, wraz z uhonorowaniem zwycięzców w klasyfikacji łącznej, odbędzie się za miesiąc, 8 lutego 2014, start godz. 15:00.

Wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w konkurencji stylem dowolnym na 25m i  50m I miejsce zajął ponownie Przemek Wiśniewski, II miejsce wywalczył Jakub Maras, III –  Łukasz Mieczkowski.  Wśród dziewcząt na 2 dystansach zwyciężyła Aleksandra Rogalińska, drugie miejsce zajęła Maja Hałupka, trzecie miejsce wywalczyła Gabrysia Krasuska. W kategorii wiekowej klasy 4-6 szkoły podstawowej najlepszy czwarty raz okazał się Michał Wiśniewski, zajmując I miejsce na 25m i 50m. Kamil Wójcikiewicz zajął II miejsce również  na dwóch dystansach, zaś Szczepan Markowski był trzeci na 25m i  50m. Wśród dziewcząt z tej kategorii wiekowej I miejsce na dwóch dystansach zajęła ponownie Oliwia Kołodziej, drugie miejsce wywalczyła Irena Antoniuk, trzecia była Joanna Turczyn.Sylwester Efinowicz, Józef Madeja i Andrzej Nowak - zawodnicy z kat. 50+

Na obydwu dystansach wśród gimnazjalistów po raz czwarty najlepszy okazał się Szymon Piskorz, miejsce II na 25m zajął Mateusz Mieczkowski, a III na 50m, zaś Kamil Klich był drugi na 50m i trzeci na 25m. Wśród gimnazjalistek bezkonkurencyjna była Katarzyna Kumaszka.

Wśród dorosłych na dystansie 25m i 50m I miejsce zajął Michał Ostrowski, drugi był Jacek Tyc (50m), który startował po raz pierwszy. W kategorii 50+ pierwszy był Andrzej Nowak, II miejsce zajął Józef Madeja, który również w zawodach uczestniczył po raz pierwszy, zaś trzeci na dystansie 50m przypłynął Sylwester Efinowicz.

Podsumowując  4 edycje zawodów, w łącznej klasyfikacji po 40 punktów zdobyli : Oliwia Kołodziej i Michał Wiśniewski Natalia i Dawid Litwin  - zawodnicy startujący po raz pierwszy w zawodach(kat. klasy 4-6 szkoły podstawowej) oraz Szymon Piskorz (kat. klasy 1-3 gimnazjum). 38 pkt. (dystans na 50m) i 35 pkt. (dystans na 50m) ma na swoim koncie Jakub Maras (kat. klasy 1-3 szkoły podstawowej). Irena Antoniuk (kat. klasy 4-6 szkoły podstawowej)  zdobyła już 36 pkt. (dystans 25m) i 34 pkt. (dystans 50m). 36 pkt. (dystans 25m) i 35 pkt. (dystans 50m) ma również na swoim koncie Kamil Klich (kat. klasy 1-3 gimnazjum). Pełna lista z wynikami oraz klasyfikacją dostępna na www.aquaparkstrzelin.pl.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i zapraszamy na ostatnią edycję 8 lutego 2014r. Czekamy również na nowych zawodników. Do zobaczenia!