Strzelinianka uległa w pierwszej wiosennej kolejce Polonii Środa ŚląskaKlasa okręgowa

Strzelinianka Strzelin – Polonia Środa Śląska 0-1 (0-0)

Bramka: Szachniewicz (samobójcza)
Strzelinianka: Gilewski, Szachniewicz, Trząsalski (Karoń), Ignac, Skorupski, Humelt, Bandura, Góra, Sułkowski (Kowalczyk), Robak, Chytry
W miniony weekend piłkarze klasy okręgowej rozpoczęli awansem, zgodnie z planem, rundę rewanżową. Nie zwalnia tempa niespodziewany lider z Bierutowa. Widawa wygrała na wyjeździe z Borem Oborniki Śląskie 2-0. Zespół Strzelinianki podejmował Polonię Środa Śląska, z którą zremisował na wyjeździe w pierwszym spotkaniu 2-2. Niestety, po samobójczym trafieniu Andrzeja Szachniewicza strzelinianie przegrali ten mecz.
Początek spotkania zaczęła od uderzenia Strzelinianka. Kacper Chytry po dośrodkowaniu ze skrzydła próbował zaskoczyć bramkarza strzałem głową, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. W 10 minucie Marek Robak zmarnował wyśmienitą sytuację. Miał przed sobą już tylko golkipera Polonii, jednak w kluczowym momencie zabrakło zimnej krwi i przeniósł piłkę nad bramką. Po dłuższej przewadze gospodarzy, przyszedł czas na atak gości. W 17 minucie Środa Śląska była bliska wyjścia na prowadzenie. Błąd wychodzącego bramkarza Strzelinianki mógł wykorzystać ich napastnik, ale przeszkodzili mu w tym powracający obrońcy, wybijając piłkę spod nóg. Chwilę później swoich sił spróbował Kacper Chytry. Jego strzał z dystansu minął jednak lewy słupek bramki Środy. W kolejnych pięciu minutach goście oddali dwa groźne strzały, lecz żaden z nich nie wylądował w siatce Gilewskiego.
Czerwona kartka dla bramkarza Strzelinianki w poprzednim spotkaniu sprawiła, że w meczu z Polonią, między słupkami, stanął Bartosz Gilewski

Później w 40 minucie po dłuższym przestoju w tworzeniu dogodnych okazji do głosu doszła Polonia. Po dośrodkowaniu w pole karne zawodnik Środy zgrał piłkę na siódmy metr, a tam jego koledze nie pozostało nic innego jak trafić obok bramkarza. Ta teoretycznie łatwa sztuka nie udała mu się, bo nie trafił w piłkę, która chwilę później została wybita przez zawodnika Strzelinianki. W doliczonym czasie gry pierwszej, niezbyt porywającej połowy, goście oddali jeszcze jeden strzał. Gilewski sparował go jednak na rzut rożny, a sędzia chwilę później gwizdkiem zaprosił piłkarzy obu ekip do szatni. W drugą połowę znów lepiej weszli gospodarze. W ataku na bramkę Polonii Filip Humelt

W 50 minucie po dośrodkowaniu Bandury na bramkę uderzał Skorupski i tylko dzięki doskonałej interwencji bramkarza który koniuszkami palców sparował piłkę na poprzeczkę Polonia remisowała ze Strzelinianką. Już 8 minut później Środa wyszła na prowadzenie. Jednak to nie ich zawodnik zdobył gola. Feralnym strzelcem okazał się Andrzej Szachniewicz, który z bliskiej odległości nie dał szans na jakąkolwiek reakcję swojego kolegi w bramce. Chwilę później mogło być już 0-2. Dobrą interwencją, po składnej akcji przyjezdnych popisał się Gilewski. W 65 minucie swój pierwszy strzał w tym meczu, a zarazem w seniorskiej piłce oddał wprowadzony w przerwie Konrad Kowalczyk. Jednak uderzenie było zbyt lekkie, aby mogło zaskoczyć dobrze dysponowanego golkipera Polonii. Minutę później tym razem pod drugą bramką strzelińską drużynę uratowała poprzeczka po strzale napastnika gości.

W 73 minucie przyjezdni znów stanęli przed szansą podwyższenia wyniku. Na drodze jednak znów stanął Gilewski, który obronił strzał z bliskiej odległości. Ostatnie 15 minut to już tylko ataki strzelinian. Próbowali każdymi możliwymi siłami przedostać się pod pole karne Polonii, nic to jednak nie dało. Próby uderzeń ze strony: Kowalczyka, Humelta i Chytrego nie przyniosły skutku i w ostateczności Środa Śląska wygrała 0-1. Za tydzień, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, Strzelinianka rozegra ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. W drugiej kolejce rundy rewanżowej, rozgrywanej awansem, Strzelinianka zmierzy się na wyjeździe z kolejną Polonią, tym razem z Jaszowic. W pierwszym spotkaniu na boisku w Strzelinie nasz zespół wygrał 1-0.