Zawodnicy chwilę przed startemW sobotnie popołudnie, 16 listopada, w Aquaparku Granit w Strzelinie odbyła się II edycja sobotnich zawodów pływackich „Strzelińska Liga Pływania”. Wśród uczestników było sporo nowych zawodników, a większość startujących drugi raz poprawiło swoje wyniki. Tak trzymać! Na kolejne zawody zapraszamy 14 grudnia 2013, start godz. 15:00.

W najmłodszej kategorii wiekowej – przedszkolaki/zerówka - wygrał Olek Kołodziej, płynąc 25m stylem dowolnym.
Wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej w konkurencji 25m i 50m stylem dowolnym I miejsce wywalczył Jakub Maras, II miejsce  Jakub Tracz, III – Adam Szyszka. Wśród dziewcząt ponownie zwyciężyła Ola Rogalińska (na 25m i 50m), drugie w dwóch startach zajęła Emila Kołodziej, trzecie miejsce na 25m ex aequo  wywalczyły Ola Kumaszka i Maja Hałupka. Ola Kumaszka zajęła również III miejsce na dystansie 50m. W kategorii wiekowej klasy 4-6 szkoły podstawowej najlepszy znów okazał się Michał Wiśniewski, zajmując I miejsce na 25m i 50m. Szczepan Markowski zajął II miejsce na 25m i III miejsce na 50m, zaś Szymon Kunysz był trzeci na 25m i drugi na dystansie 50m. Wśród dziewcząt z tej kategorii wiekowej I miejsce w dwóch dystansach zajęła ponownie Oliwia Kołodziej, na 25m - drugie miejsce wywalczyła Irena Wiktoria Lach – zawodniczka w kat. klasy 1-3 szkoły podstawowejAntoniuk, na 50m – druga przypłynęła Edwina von Kapper, a Karolina Lalik była druga na 50m i trzecia na 25m.
Wyścigi gimnazjalistów na 25m i 50m były bardzo emocjonujące. Na obydwu dystansach najlepszy okazał się Szymon Piskorz, miejsce II zajął Kamil Klich, III- Mikołaj Partykowski (25m) i Szymon Kłodziński (25m). Szczególne gratulacje za udział dla gimnazjalistki Katarzyny Kumaszki, która w Strzelińskiej Lidzie Pływania uczestniczyła pierwszy raz. Niestety, w swojej kategorii wiekowej startowała samotnie. Miejmy nadzieję, że na kolejnych zawodach Kasia będzie już miała koleżanki do rywalizacji.
Wśród dorosłych na dystansie 25m i 50m I miejsce zajął Piotr Pukalski, na 50m drugi był Marian Kłodziński. W kategorii 50+ pierwszy był Andrzej Nowak, drugi zaś - Sylwester Efinowicz.

Irena Antoniuk – zawodniczka w kat. klasy 4-6 szkoły podstawowej Podsumowując dwie edycje zawodów, w łącznej klasyfikacji po 20 punktów zdobyli już: Olek Kołodziej (kat. przedszkolaki), Ola Rogalińska (kat. klasy 1-3 szkoły podstawowej), Oliwia Kołodziej i Michał Wiśniewski (kat. klasy 4-6 szkoły podstawowej) oraz Szymon Piskosz (kat. klasy 1-3 gimnazjum). 19 pkt. mają na swoim koncie: Jakub Maras (kat. klasy 1-3 szkoły podstawowej) i Sylwester Efinowicz (50+), zaś 18 pkt. zdobyli: Emilia Kołodziej (kat. klasy 1-3 szkoły podstawowej), Irena Antoniuk (kat. klasy 4-6 szkoły podstawowej) oraz Kamil Klich (kat. klasy 1-3 gimnazjum). Pełna lista z wynikami oraz klasyfikacją dostępna na www.aquaparkstrzelin.pl.
Uhonorowanie zwycięzców w klasyfikacji łącznej za 5 spotkań odbędzie się w czasie ostatniej edycji zawodów – 8 lutego 2014. Atrakcyjne nagrody czekają. Uczestników zapraszamy na kolejne starty w każdą drugą sobotę miesiąca, tj.: 14 grudnia 2013, 11 stycznia 2014 i 8 lutego 2014, start godz. 15:00. Czekamy również na nowych zawodników. Zdrowa rywalizacja i świetna zabawa to jest to! Do zobaczenia!

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.