W sobotę Strzelinianka zremisowała z Wiwą Goszcz. Na zdjęciu Bartosz Zakrent próbuje pokonać bramkarza gościKlasa okręgowa juniorów starszych

Strzelinianka Strzelin – Wiwa Goszcz 1-1 (1-0)

Bramki: Kowalczyk (Strzelinianka), Szewczyk (Wiwa)
Strzelinianka: Gilewski, Łasak, Zieliński, Augustyn, Mazur, Baran Kamil (Słowik), Baran Dawid ( Szymański), Majewski, Karoń, Kowalczyk (Korzyński), Zakrent (Pistor)
Sędziowali: Rynkowski oraz Zembaty i Zaleszczak

Pierwsze minuty zapowiadały bardzo zacięty, pełen walki i zaangażowania mecz. Piłkarze obu drużyn walczyli o każdy centymetr boiska. Jako pierwsi do głosu doszli goście. Już w 5 minucie groźnie na bramkę uderzał napastnik Wiwy, jednak piłka leciała z taką prędkością, że Gilewski nie miał żadnych problemów z jej złapaniem. Po chwili dominacji gości przyszedł czas na ataki Strzelinianki. W polu karnym znalazł się Kamil Baran, zaskoczony, że piłka doszła do niego, musiał oddać szybki strzał i w efekcie niecelny. Gra nabrała tempa, a strzelinianie byli głodni zdobycia bramki. Chwilę po uderzeniu Kamila Barana, swoją szansę zmarnował Konrad Kowalczyk. Tym razem nie wyszedł mu strzał z dystansu, który poszybował nad poprzeczką. W 25 minucie Strzelinianka dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dużym zamieszaniu w obrębie pola karnego najlepiej zachował się Konrad Kowalczyk, przyjął piłkę i strzałem po ziemi trafił do siatki. Pięć minut później mogło być już 2-0. Dobry strzał zza 16 metra oddał Jakub Karoń, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Goszcza. W 40 minucie goście powinni grać już w dziesiątkę. Faul za polem karnym popełnił bramkarz i ku zdziwieniu wszystkich, nawet winowajcy, sędzia pokazał za to wykroczenie tylko żółtą kartkę. Do końca pierwszej połowy nic więcej się już nie wydarzyło, a Strzelinianka mogła być zadowolona z pierwszych 45 minut, bo była stroną przeważającą. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony na bramkę gości uderzał Konrad Kowalczyk, jednak bardzo niecelnie.

W 55 minucie dobrą akcję rozegrali gospodarze. Piłka została wyprowadzona z obrony do linii pomocy, a stąd prostopadle do wychodzącego sam na sam Zakrenta. Ten nie potrafił jednak zdecydować się na strzał, w ostateczności podawał piłkę do kolegi i obrońca wybił ją na rzut rożny. Jak się chwilę później okazało, dla Bartosza Zakrenta była to ostatnia akcja w tym meczu, ponieważ został zmieniony przez Patryka Pistora. W kolejnej akcji świetną okazję miał Konrad Kowalczyk. Po jego strzale piłka jednak o centymetry minęła słupek bramki Wiwy. W 65 minucie Jakub Karoń próbował swoich sił strzałem zza pola karnego, ale i tym razem okazało się to bezskuteczne.

W 70 minucie goście oddali pierwszy celny strzał w tej połowie. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Wiwa doprowadziła do wyrównania. Uderzenie Szymona Szewczyka znalazło drogę do bramki obok interweniującego Gilewskiego. Podbudowani zdobyciem bramki wyrównującej goście dążyli do zgarnięcia pełnej puli. Minutę po zdobyciu gola wyprowadzili kolejną groźną akcję. Wszystko byłoby idealnie gdyby nie ofiarna interwencja Kuby Karonia, który rzucił się pod nogi napastnika i zablokował strzał. W odpowiedzi na bramkę uderzał Kewin Mazur, jednak i jemu nie udało się nic wskórać. W 85 minucie przyjezdni wykonywali rzut wolny. Piłka została wrzucona w pole karne, ale ta padła łupem Gilewskiego, który szybko wznowił grę i zapoczątkował kontrę swojego zespołu. Nic z niej jednak nie wyszło, bo w zarodku zatrzymał ją obrońca gości. W doliczonym czasie gry dwukrotnie na bramkę próbował uderzyć Karoń, jednak piłka w tym dniu nie siedziała mu na nodze i uderzenia były niecelne. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, z czego chyba nie mogą być zadowoleni gospodarze. Przeważali szczególnie w pierwszej połowie, w której wszystko powinno się rozstrzygnąć. Jeśli chce się wygrywać trzeba być skutecznym, a tego Strzeliniance zabrakło.