Paweł OlenkiewiczMłody obrońca z gminy Przeworno Paweł Olenkiewicz stawia kolejne kroki w swojej piłkarskiej karierze. Wychowanka Ogniska włączono do seniorskiej kadry drugoligowego MKS-u Kluczbork i wystąpił już w dwóch sparingach - z rezerwami Górnika Zabrze i Ślęzą Wrocław. Paweł Olenkiewicz jest jednym z młodych talentów piłkarskich z naszego powiatu. Już jako junior wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie seniorskiej ekipy Ogniska Przeworno, która występuje w klasie A.

Trener Arkadiusz Półchłopek szybko zauważył talent defensora i odważnie na niego stawiał, nawet w bardzo ważnych pojedynkach. Olenkiewicz odwdzięczył się szkoleniowcowi za zaufanie świetną grą. Paweł dobrze gra w powietrzu, czyta grę i potrafi rozpocząć akcję swojej drużyny. Po rekomendacji Półchłopka, Olenkiewicz pojechał na testy do MKS-u Kluczbork. To właśnie w tym klubie „Arik” spędził najlepsze lata swojej kariery i występował na zapleczu Ekstraklasy. Półchłopek szybko stał się ulubieńcem kibiców i razem z Waldemarem Sobotą, obecnie reprezentantem Polski, stanowił o sile MKS-u.
Paweł zaimponował działaczom z Kluczborka dobrymi warunkami fizycznymi i zaangażowaniem, przez co rundę wiosenną sezonu 2013/2014 spędził już w MKS-ie. Olenkiewicz trafił do drużyny juniorów starszych, w której z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem.
Teraz Paweł włączony został de seniorskiej ekipy MKS-u, która występuje w drugiej lidze. Olenkiewicz ma okazję trenować z doświadczonymi zawodnikami. Wychowanek Ogniska Przeworno w obecnym okresie przygotowawczym wystąpił już w dwóch sparingach - z rezerwami Górnika Zabrze oraz Ślęzą Wrocław. W meczu towarzyskim z Górnikiem, Paweł rywalizował przeciwko m.in. bramkarzowi Grzegorzowi Kasprzakowi, który w przeszłości wywalczył mistrzostwo Polski z Lechem Poznań.
- Jestem bardzo zadowolony, że mam okazję trenować i grać z seniorami. W obu sparingach wchodziłem na murawę w 65 minucie. Przez trenera ustawiany byłem na mojej optymalnej pozycji, czyli środku defensywy. Myślę, że zaprezentowałem się dobrze. Ciężko jest mi oceniać moją grę, lepiej z pewnością przeanalizować można występ, obserwując sparing z trybun. Pojedynek z Górnikiem rozegrany został na sztucznej, równej nawierzchni, a ze Ślęzą graliśmy na boisku trawiastym. Murawa nie była jeszcze w najlepszym stanie, co utrudniało grę. Cieszę się, że jestem w MKS-ie i ciągle się rozwijam – mówił nam wychowanek Ogniska Paweł Olenkiewicz.
Być może Paweł zostanie zgłoszony do rozgrywek wiosennych II ligi i wtedy zaliczy oficjalny debiut.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również