Dominik Szulc zdobył gola dla OrłaW kolejny weekend okresu przygotowawczego rozegrano serię nowych spotkań kontrolnych. Drużyny z naszego powiatu przymierzają nowych zawodników oraz „kalibrują celowniki” przed wiosenną batalią.

W sobotę, 28 lutego Mistrzowie Jesieni gr. IV klasy A z Brożca podejmowali na własnym stadionie KP Ludów Śląski. Pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 8:0. Hat-trick skompletował niezawodny napastnik Tomasz Bartosz, a dwa trafienia dołożył wracający do drużyny z Rapidu Domaniów Paweł Pieczak. Raz na listę strzelców wpisał się także Jakub Karoń. Zespół z Brożca w przerwie zimowej nie dokonał rewolucji kadrowej. Oprócz Pieczaka, do ekipy Łukasza Sucheckiego wrócił także Adrian Siuta (ostatnio Czarni Kondratowice). Z zespołem pożegnali się dwaj gracze Andrzej Jasiński przeniósł się do Ludowa Śląskiego, a Zbigniew Kokorudz do Kondratowic. Spekuluje się, że Brożec opuścić może Jarosław Wróblewski, który łączony jest ze Strzelinianką.

Znamy wzmocnienia Gromnika
W minioną niedzielę w Siechnicach Gromnik Kuropatnik mierzył się z wiceliderem gr. II klasy A Sokołem Smolec. Rywale po pierwszej połowie prowadzili 5:1, by ostatecznie zwyciężyć 6:2. Bramki dla ekipy z powiatu strzelińskiego zdobyli ofensywni zawodnicy: Łukasz Muraszew oraz Rafał Leoszkiewicz. Oficjalnie możemy już potwierdzić ruchy transferowe w Gromniku. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Garczarka pozyskał kilku zawodników: Jacka Juszczaka (KS Karszów), Tomasza Sołka (wolny zawodnik), Piotra Paszkowskiego (Ognisko Przeworno), Filipa Humelta (Strzelinianka) oraz Grzegorza Nakoniecznego z Feniksa Pławna, który w przeszłości występował w Piaście Nowa Ruda. Z Gromnikiem pożegnało się dwóch graczy: Piotr Kaczmarek wrócił do Czarnych Kondratowice, a Bartek Kocielski do Orła Biały Kościół.
W niedzielę odbyły się także derby gminy Przeworno, w których Kwarcyt mierzył się towarzysko z UKS-em Karnków. Pojedynek zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2, a bramki dla zespołu z Jegłowej zdobywali Artur Smalec oraz Bartek Tomaś z rzutu karnego. Oprócz trenera Arkadiusza Półchłopka, w przerwie zimowej do Kwarcytu dołączył także Łukasz Korkuś. Inny zespół z klasy B, MPC Pęcz, pokonał 5:2 Perłę Węgrów po golach Szczepańskiego, Krzysztofa Warcholińskiego, Pawła Ostrowskiego oraz dwóch trafieniach Mariusza Hałasa, który zostaje w drużynie Mistrzów Jesieni, chociaż miał ofertę z LZS-u Stary Śleszów. Zimą MPZ pozyskało Bartka Kasprzyszaka z Orła Biały Kościół oraz Łukasza Korczyńskiego z KS Karszowa. Dodatkowo bliscy transferu do Pęcza są gracze Strzelinianki Piotr Góra oraz Tomasz Duda.

Filip Humelt został graczem Gromnika
Wymiana zawodników na linii Podgaj – Pęcz
Trenerem Olimpii Podgaj i Korony Pęcz jest Robert Morka. W przerwie zimowej kluby wymieniły się zawodnikami. Do Olimpii trafili Paweł Chałubek oraz Tomasz Maćkała, a w odwrotnym kierunku powędrował Paweł Chrobak. W niedzielę Korona towarzysko mierzyła się z klubem ze Świętej Katarzyny. Po kontuzji między słupki wrócił bramkarz Tomasz Szabłowski, który zachował czyste konto. W drugiej części trener dokonał zmiany golkipera, a ekipa z Pęcza przegrała 1:2. Honorowe trafienie zaliczył Jacek Dubaniowski, który wykorzystał podanie Łukasza Chałubka.
Świteź Wiązów rozgromiła Orła Biały Kościół 10:3. Po pierwszej połowie podopieczni Tomasza Łacha prowadzili 3:1. Honorowe trafienia dla gości zaliczyli Bartek Kocielski z rzutu karnego, Jacek Widelski oraz skuteczny napastnik Dominik Szulc. Gole dla klubu z Wiązowa zdobyli Maciej Zarówny 4, Michał Curyl 2, Hołbiński 2, Aleksander Szafrański, i Krzysztof Łopuch, który trafił do Świtezi z Pogoni Kowalów. Orzeł radzić musiał sobie bez Eryka Puta, który przeniósł się do Lechii Dzierżoniów oraz Bartka Kasprzyszaka, nowego zawodnika MPC.