Miłosz Bandura wrócił do StrzeliniankiNajgłośniejszym transferem minionego „okienka” w naszym kraju były przenosiny wychowanka Strzelinianki Michała Masłowskiego z Zawiszy Bydgoszcz do Legii Warszawa. Ciekawie było także na naszej, lokalnej „karuzeli transferowej”. Specjalnie dla kibiców przygotowaliśmy podsumowanie najciekawszych ruchów transferowych w przerwie zimowej sezonu 2014/2015.

Klasa okręgowa
Zdecydowanie najbardziej aktywne na rynku transferowym były nasze zespoły występujące w klasie okręgowej, Czarni Kondratowice oraz Strzelinianka Strzelin. W przerwie zimowej do strzelińskiej ekipy dołączyli Krzysztof Rogan, Rafał Sukiennik (obaj Skalnik Gracze), Krzysztof Pietrzykowski (Orzeł Ząbkowice Śląskie), Rafał Rorat, Miłosz Bandura (obaj Czarni Kondratowice), Jarosław Wróblewski (LKS Brożec) mSebastian Wilusz (Wisznia Mała). Bliski powrotu do Strzelinianki jest także Tomasz Masłowski, starszy brat Michała z Legii Warszawa. Po kontuzji do formy wraca Kacper Chytry, na którego liczy Bartłomiej Bartodziej. Strzeliniankę opuściło czterech graczy Miłosz Korzyński przeniósł się do Czarnych Kondratowice, Filip Humelt do Gromnika Kuropatnik, a bramkarz Tomasz Duda oraz Piotr Góra zostali zawodnikami Mistrzów Jesieni gr. VI klasy B MPC Pęcz.
Do rewolucji kadrowej doszło także w Kondratowicach. Nowym „starym” szkoleniowcem Czarnych został Daniel Kożuchowski, który już w przeszłości trenował tę ekipę. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Raka. Zarówno Rak, jak i Kożuchowski nadal pozostają także piłkarzami Czarnych. Na zmianach na ławce trenerskiej nie skończyły się zimowe ruchy działaczy z Kondratowic. Do beniaminka klasy okręgowej dołączyli Miłosz Korzyński (Strzelinianka), Bartek Gilewski (bramkarz, Rapid), Zbigniew Kokorudz (Brożec), Patryk Skiert (Delta Słupice), Kamil Kutyła (bramkarz, Stary Śleszów), Denis Tomaluk (KS Karszów), Stanisław Sikora (Henrykowianka Henryków), Maksymilian Gralec (Olimpia Podgaj) i Adam Chmiel (Stary Śleszów). Czarni pozyskali kilku graczy, a z kilkoma się pożegnali. Lider zespołu Marcin Lisowski przeniósł się do Nefrytu Jordanów Śląski, obrońca Rafał Rorat i Miłosz Bandura do Strzelinianki, a skrzydłowy Adrian Siuta wrócił do LKS-u Brożec. Dodatkowo treningów z zespołem nie podjęli Tomasz Pełka, Michał Gaj, Karol Wieczorek oraz Jan Bandura. Problemem dla szkoleniowca są także kontuzje, z którymi zmagają się gracze ofensywni Mariusz Żyłka oraz utalentowany napastnik Adrian Wachowski.

Klasa A
To było dość spokojne okienko transferowe dla klubów z gr. IV klasy A. Mistrzowie Jesieni z Brożca zatrzymali swoich podstawowych graczy, a dodatkowo z wypożyczenia z Kondratowic wrócił Adrian Siuta. Dużym wzmocnieniem okazać może się także powrót z Rapidu Domaniów Pawła Pieczaka. W Brożcu pozostały gwiazdy tego klubu Tomasz Bartosz, Marek Tabor, Jakub Stopa. Wiosną w barwach LKS-u nie zobaczymy już jednak Jarosława Wróblewskiego oraz Zbigniewa Kokorudza.
Ciekawych wzmocnień dokonała Olimpia Podgaj. Zespół prowadzony przez Roberta Morkę pozyskał Daniela Strączka (Ślęza Księginice Wielkie), Pawła Chałubka (Korona Pęcz) oraz doświadczonego napastnika Mariusza Denesa z KP Ludów Śląski. – Rundę wiosenną, być może ostatnią w mojej przygodzie z piłką, chcę spędzić w Olimpii. To właśnie w tym klubie stawiałem pierwsze, piłkarskie kroki. W Olimpii spędziłem 12 lat. Zawsze mówiłem, że buty na kołku chcę zawiesić właśnie w tym klubie. Coraz poważniej myślę o przejściu na piłkarską emeryturę. Nie mam już tego zdrowia co dawniej, boiskowe pojedynki odczuwam teraz dużo bardziej – mówił o swoim transferze Mariusz Denes.
Oficjalnie możemy już potwierdzić ruchy transferowe w Gromniku. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Garczarka pozyskał już kilku zawodników: Jacka Juszczaka (KS Karszów), Tomasza Sołka (wolny zawodnik), Piotra Paszkowskiego (Ognisko Przeworno), Filipa Humelta (Strzelinianka) oraz Grzegorza Nakoniecznego z Feniksa Pławna, który w przeszłości występował w Piaście Nowa Ruda. Z Gromnikiem pożegnało się dwóch graczy: Piotr Kaczmarek wrócił do Czarnych Kondratowice, a Bartek Kocielski do Orła Biały Kościół. Kluby z Borowa i Przeworna przystąpią do rundy wiosennej bez większych zmian kadrowych.

Klasa B Piotr Góra jest piłkarzem MPC
Kluby z powiatu strzelińskiego występujące w „siódemce” Serie B nie wykonywały gwałtowanych ruchów na rynku transferowym. Wiązów zatrzymał kluczowych zawodników, a pozyskał Krzysztofa Łopucha z Pogonii Kowalów, który świetnie prezentował się podczas gier kontrolnych. Do większej ilości zmian doszło w „szóstce”. Orła Biały Kościół na Lechię Dzierżoniów zamienił młody bramkarz Eryk Put, który w przeszłości testowany był przez rezerwy Piasta Gliwice. Kwarcyt pozyskał Łukasza Korkusia z Ogniska Przeworno, a nowym szkoleniowcem ekipy został doskonale znany w naszym powiecie Arkadiusz Półchłopek. Popularny Arik łączyć będzie pracę trenerską z grą dla GKS-u Grodków. Mistrzowie Jesieni z MPC Pęcz zatrzymali w swoim składzie Mariusza Hałasa, który był bliski przenosin do LZS-u Stary Śleszów. Dodatkowo działaczom udało się pozyskać dwóch piłkarzy Strzelinianki Tomasza Dudę oraz Piotra Górę, a także Łukasza Korczyńskiego (KS Karszów) i Bartka Kasprzyszaka (Orzeł Biały Kościół). Korona, lokalny rywal z Pęcza, zimą zakontraktowała Pawła Chrobaka z Olimpii Podgaj.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również