Błażej Augustyn i Nicolas AnelkaBłażej Augustyn, który jest wychowankiem Strzelinianki Strzelin, zdobył swojego kolejnego gola w Ekstraklasie. Tym razem jego Górnik Zabrze zremisował z Ruchem Chorzów, a strzeliński obrońca wpisał się na listę strzelców w 21. minucie.

W niedzielę, 7 kwietnia odbyły się wielkie derby śląska, w których Górnik Zabrze podejmował Ruch Chorzów. W zespole gospodarzy wystąpił wychowanek Strzelinianki Błażej Augustyn. Strzelanie przy Roosevelta rozpoczął w 14. minucie Grzegorz Kuświk. Stoperzy Górnika w dziecinny sposób stracili piłkę, a ta trafiła na prawą stronę pola karnego do Filipa Starzyńskiego. Lider Niebieskich podniósł głowę i zagrał płasko na drugą stronę, a Kuświk nie miał żadnych problemów z pokonaniem Pavelsa Steinborsa. Odpowiedź miejscowych przyszła w 21. minucie. Po rzucie rożnym dośrodkowanie w pole karne posłał Dzikamai Gwaze, naciskany przez Rafała Kosznika Matus Putnocky źle piąstkował piłkę, do której dopadł Błażej Augustyn i płaskim strzałem umieścił ją w siatce. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2, a strzeliński obrońca zebrał pozytywne oceny za swój występ.

Ciekawe piłkarskie CV
Błażej już od najmłodszych lat wyróżniał się na tle rówieśników. W wieku 15 lat przeniósł się do Śląska Wrocław. Rok później występował już w UKS-ie SMS Łódź. Razem z SMS-em zdobył nawet mistrzostwo Polski do lat 17. Przez kilka lat Augustyn był również podstawowym zawodnikiem młodzieżowych drużyn reprezentacji Polski. To właśnie dzięki dobrej grze w łódzkim klubie oraz kadrze narodowej w 2005 roku przeniósł się do zespołu z angielskiej Premiership Boltonu Wanderers. W drużynie tej było już dwóch innych Polaków, Jarosław Fojut oraz Przemysław Kazimierczak. Augustyn nigdy nie mógł narzekać na brak piłkarskich wzorów. Zawsze wokół siebie miał piłkarzy, od których mógł się wiele nauczyć. W Boltonie ćwiczył między innymi z Nicolasem Anelką i El-Hadji Dioufem(!)
20 czerwca 2007 roku Błażej podpisał 4-letni kontrakt z Legią Warszawa. Debiut w nowym zespole zaliczył 29 lipca w spotkaniu z Cracovią. Błażej nie był zadowolony z przenosin do klubu z Warszawy -Tak złego sezonu jeszcze nie miałem w karierze. Musiałem zmagać się z kontuzjami, przez co nie zagrałem w wielu spotkaniach. Mecze, w których wystąpiłem również nie mogę zaliczyć do udanych - wspomina Augustyn. Postanowił po raz kolejny spróbować swoich sił w lidze zagranicznej. Tym razem trafi do Włoch, gdzie występował w Serie A i w Serie B w klubach Rimini Calcio, Catania Calcio, Vicenza Calcio. Obecnie Błażej występuje w polskiej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również