Zespół KP 86 Borek StrzelińskiW meczu na szczycie gr. VII klasy B Świteź Wiązów pokonała Błękitnych Siedlce. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dariusz Buszta. Trzy punkty zgarnęli także piłkarze z Borka Strzelińskiego, którzy okazali się lepsi od Zorzy Niemil. Logan nie sprawił niespodzianki i przegrał z faworyzowanym Zalesiem Wójcice.

Wyniki 13. kolejki gr. VII klasy B, 11-12 kwietnia:

Świteź Wiązów – Błękitni Siedlce 1:0 (0:0)
Strzelcy: Dariusz Buszta (Świteź)

To nie był piękny mecz, ale dostarczył kibicom wielu emocji. Oba zespoły grały z dużym respektem do siebie i nie zamierzały odsłonić się. Fani obejrzeli dużo boiskowej walki, a drużyny stwarzały głównie zagrożenie po stałych fragmentach gry. Decydująca dla losów meczu była 75. minuta, kiedy dokładnym podaniem za linię obrony rywali popisał się grający trener drużyny z Wiązowa Tomasz Łach. Do piłki dopadł Dariusz Buszta i pewnym uderzeniem przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Rywale nie zdołali odrobić strat i Świteź zwyciężyła 1:0. – To była naprawdę ciężka przeprawa. Wiedzieliśmy, że ten kto pierwszy strzeli gola, to zgarnie komplet punktów. Toczyliśmy wyrównany bój, a jedna akcja zapewniła nam zwycięstwo. Nie popadamy jednak w hurraoptymizm i przygotowujemy się do kolejnego, ligowego pojedynku. Teraz czeka nas starcie o sześć punktów z Zalesiem Wójcice. Jeśli wygramy, to będziemy liczyli się w walce o mistrzostwo – mówił po pojedynku z Błękitnymi trener klubu z Wiązowa Tomasz Łach. Dzięki wygranej, zespół z Wiązowa awansował na czwarte miejsce w tabeli gr. VII klasy B.

Zorza Niemil – KP 86 Borek Strzeliński 1:3 (0:1)
Strzelcy: Rafał Wychowałek, Grzegorz Ławicki 2 (KP 86)

KP 86 odniósł swoje drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Podopieczni Krzysztofa Gilewskiego ostatni raz wygrali 5 października 2014 roku, kiedy okazali się lepsi od Logana Witowice. Teraz zawodnicy z Borka Strzeliński pewnie pokonali Zorzę Niemil. Goście po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Chwilę po wznowieniu gry udało im się podwyższyć rezultat, ale gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Stracona bramka podrażniła graczy KP 86, którzy dołożyli jeszcze jedno trafienie i zwyciężyli 3:1. Obrońcy Zorzy mieli duży problem z upilnowaniem Grzegorza Ławickiego, który dwukrotnie pokonywał ich golkipera. Raz na listę strzelców wpisał się Rafał Wychowałek. Dzięki wygranej, podopieczni Krzysztofa Gilewskiego awansowali na przedostatnią pozycję. W następnej kolejce KP 86 podejmować będzie czerwoną latarnię rozgrywek – Start Stanowice.

Zalesie Wójcice – Logan Witowice 5:2 (0:0)
Strzelcy: Kamil Krasicki 3, Dawid Mularczyk 2 (Zalesie), Paweł Łagodziński 2 (Logan)

Pierwsza połowa meczu Zalesia z Loganem zakończyła się bezbramkowym remisem i nic nie zapowiadało prawdziwego gradu goli w drugiej części. Kibice obejrzeli aż siedem bramek, ale tylko dwie były autorstwa gości. Gospodarze potrzebowali zaledwie piętnastu minut, żeby objąć prowadzenie różnicą trzech goli. Logan nie złożył broni i nawiązał walkę. Dzięki dwóm bramkom Pawła Łagodzińskiego, kibice obejrzeli emocjonującą końcówkę pojedynku. Zalesie przypieczętowało zwycięstwo dwoma bramkami w doliczonym czasie gry. Najlepszym strzelcem tego pojedynku został Kamil Krasicki, który skompletował hat-trick.
Orzeł Marszowice – Szaluna Zębice 1:3
Polonia Godzikowice – Dolomit Chwałowice 2:6
Start Stanowice – Burza Bystrzyca 0:4

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.