Łukasz często trenuje w parkuŁukasz Bernat z Nowolesia, który jest zawodnikiem football freestyle, należy do stowarzyszenia Hałas Team. Zawodnik chce wkrótce uruchomić w naszym mieście zajęcia z tej efektownej i coraz popularniejszej dyscypliny sportowej.

Często piszemy o sukcesach w football freestyle Daniela Mikołajka ze Strzelina. Popularny Mikołaj ostatnio brał udział w nagraniach do reklamy w Republice Południowej Afryki. Dziś prezentujemy sylwetkę kolejnego gracza z powiatu strzelińskiego. Łukasz Bernat jest członkiem Hałas Teamu. Stowarzyszenie zajmuje się głównie sportami siłowymi, ale znalazło się w nim także miejsce dla osób potrafiących robić sztuczki z piłką. - Do Hałas Teamu dołączyłem dzięki Gosi, założycielce Teamu – opowiada Łukasz Bernat. - Razem z Gosią pomagaliśmy w zbiórce funduszy dla dzieci z domu dziecka. To właśnie przy tej akcji lepiej się poznaliśmy i porozmawialiśmy o swoich dyscyplinach sportowych. Gdy narodził się pomysł założenia Hałas Teamu, Gosia pomyślała o mnie. Powiedziała, że chętnie widziałaby mnie w gronie sportowców jej stowarzyszenia. Zgodziłem się natychmiast – dodaje strzeliński zawodnik football freestyle. Bernat, razem ze stowarzyszeniem Hałas Team, ma wiele planów: - Zamierzam godnie reprezentować nasz Team na wielu zawodach i pokazach. Chcę pomagać także w pozyskiwaniu nowych sportowców oraz w rozwoju stowarzyszenia. Robimy to z pasji. Chcemy, żeby sport był wizytówką Strzelina. Ważne jest, aby dzieci, młodzież i dorośli mogli aktywnie spędzać wolny czas. Sztangiści przygotowują się do kolejnych zawodów, ja szykuję formę na mistrzostwa Czech, które odbędą się w Libercu. Młodzież z zapałem spędza czas na treningach kondycyjnych i siłowych, więc nasze stowarzyszenie cały czas tętni życiem – kontynuuje Łukasz Bernat.

Zajęcia dla wszystkich
Wkrótce w Strzelinie mają ruszyć zajęcia football freestyle. - Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się wystartować z tym projektem i poinformować o zapisach. Bardzo zależy mi na promowaniu mojej pasji w Strzelinie. Chcę uczyć innych i odkryć kilka „diamentów”, które zastąpią mnie, czy Daniela Mikołajka, i z dumą będą reprezentować Strzelin. Na zajęcia będzie mógł uczęszczać każdy. Indywidualnie będę podchodził do każdego ucznia i rozwijał w różnych stylach, ponieważ freestyle jest bardzo obszerną dyscypliną. Składa się z takich stylów jak: Air - wykonywanie trików piłką stojąc, Upper - balansowanie piłką na głowie, barkach, klatce piersiowej i rękach, Sit down - wykonywanie ewolucji na siedząco lub leżąc, oraz Ground, który używany jest głównie podczas street soccera i nazywany jest potocznie ,tańcem z piłką – mówił o stylach i zajęciach z football freestyle.

Turbokozak z NowolesiaBernat podczas pokazu
W minionym roku o Łukaszu było głośno, po tym jak zaliczył dobry występ w popularnym programie piłkarskim Turbokozak. To stylizowany na retro grę komputerową piłkarski konkurs sprawności, emitowany w magazynie LIGA+ EKSTRA Canal+. Redakcja sportowa kanału od 2011 roku cyklicznie zaprasza znanych piłkarzy, którzy biorą udział w piłkarskich konkurencjach sprawnościowych, za które przyznawane są punkty. W jednym z odcinków wystąpił m.in. wychowanek Strzelinianki Michał Masłowski. Swoje umiejętności zaprezentował także Łukasz Bernat, który wygrał konkurs Copa de Palmolive.
- Turbokozak to jedna z moich miłych przygód. Choć nie jestem piłkarzem, od reżysera programu dostałem informację, że miałem wyższy wynik niż Thiago Cionek (reprezentant Polski). Jako jedyny w tamtej edycji programu strzeliłem dwa gole z rzutu rożnego w powietrzu, a to godne zapamiętania dla mnie. Byłem jedynie rozczarowany tym, że praktycznie mój cały freestyle został wycięty z programu. Szkoda, ponieważ był bardzo chwalony przez innych i myślałem, że na tym głównie oparty będzie odcinek o mnie – opowiada o przygodzie z Turbokozakiem Bernat. Sportowiec z powiatu strzelińskiego musiał przejść wszystkie konkurencje, z którymi zmagają się zapraszani do Turbokozaka goście: sam na sam, rzuty karne, karny w ciemno, rzuty wolne, rzuty rożne, obij poprzeczkę, połówkę i główkowanie. – Nie było łatwo. Zdecydowanie lepiej czuję się w „wolnym stylu” – dodaje.
Znanym zawodnikiem football freestyle z naszego miasta jest Daniel Mikołajek, który ma na swoim koncie wiele sukcesów międzynarodowych. - Daniel nie mieszka już w Strzelinie, ale
Łukasz Bernat w akcjinadal utrzymujemy kontakt. Ostatnio razem trenowaliśmy w Stowarzyszeniu Sportowym Hałas Team. Daniel przyjechał na kilka dni do rodziców, więc nie mogło obyć się bez solidnego treningu. Mikołaj jest dla mnie najbardziej kreatywnym graczem na świecie, a jego firmowe ewolucje przyprawiają o ból głowy każdego z nas. Zawsze będę mu kibicował i życzę mu kolejnych sukcesów – mówił o Danielu Mikołajku jego kolega Łukasz Bernat.
- Moja przygoda z futbolowym freestylem zaczęła się pięć lat temu. Najpierw czerpałem motywację z filmów internetowych, gdzie zawodnicy wykonywali różne triki z piłką podczas meczów i na ulicy. Postanowiłem spróbować. Przez pierwsze lata byłem rozdarty między piłką nożną a freestylem. Zdecydowałem się na ,,piłkę w wolnym stylu”. Później zacząłem odnosić sukcesy i spełniać małe marzenia, takie jak pokaz dla Śląska Wrocław czy reprezentacji Polski, występ w programie telewizyjnym i inne pokazy podczas koncertów, eventów sportowych. Kiedyś grałem dla zabicia czasu, teraz nie wyobrażam sobie życia bez gry. Football freestyle stał się częścią mnie – zwierza się Bernat.

Od czego zacząć?
A od czego powinno zacząć się przygodę z tym sportem? - Zdecydowanie od żonglerki, typowych kapek na dwie nogi, opanowania piłki. Nie wolno poddawać się, chociaż treningi są ciężkie. Potem jednak przychodzą efekty, które rekompensują cały ten czas. Trzeba wierzyć w siebie, a postęp przyjdzie w najmniej spodziewanym momencie. Ja każdy trening zaczynam od rozgrzewki, ponieważ to podstawa w każdym sporcie. Bez tego narażamy się na liczne kontuzje. Trenuję w Strzelinie. Tu zaczynałem grać i lubię atmosferę tego miasta. Nie ma dla mnie różnicy czy jest to park, czy orliki. Często można mnie spotkać właśnie w tych miejscach grającego przy muzyce. Dzięki Hałas Team mam codziennie do dyspozycji salę, gdzie spędzam sporo godzin na treningach, aby optymalnie dopracować formę. Sami trenerzy z Teamu starają się wzmocnić moje ciało, abym mógł osiągnąć lepsze wyniki. Moim ulubionym trikiem, co się nie zmieniło, jest SZATW - jeden z najtrudniejszych trików we freestyle footballu wymyślony przez polskiego zawodnika Szymona Skalskiego. Polega na okrążeniu piłki jedną nogą dwa razy i dokończenie trzeciego koła drugą nogą – dodaje Łukasz Bernat, któremu życzymy wielu sukcesów.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
B.
ale po co te nerwy
K. powiedziała :
Oto przykład jakie mamy miasto, chłopak stara się je promować, ma ambicje a juz w pierwszym komentarzu zawarte sa takie słowa. Dopingujmu mu, pomagajmy w realizacji planów, nie znam Pana Łukasza, ale życzę mu jak najlepiej.
Źle mnie zrozumiałeś. Doceniam to, co robi Pan Łukasz, bo jeśli chodzi o freestyle ma on nieprzeciętne umiejętności. W swoim komentarzu odniosłem się natomiast do części artykułu i chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że redaktor na wyrost nazwał ten występ udanym, gdyż był on jednym ze słabszych w tymże programie (do którego jednak udało mu się dostać- jak sądzę dzięki swoim freestyle'owym umiejętnościom- co samo w sobie jest dużym osiągnięciem i w mojej opinii wystarczyło napisać, że tam wystąpił, bez zbędnego kolorowania).Również pozdrawiam.

0
Gravatar
Fracuła
:O
Aaaaaa, ja jestem za tym zeby cos powstalo na styl szkolki freestajlowej. Do tego calego hejtu, to szczytem mozliwosci osoby ktora pisala jest wlasnie " komentarz "... to kazdy potrafi, aaaa idz na zawody i jakies mistrzostwa, zdobadz jakies doswiadczenie/osiagniecia... no ale czlowiekowi najprosciej przychodzi krytyka, takie czasy....
0
Gravatar
Maciek
.....
Najlepiej jest siedzieć z dupą przed kompem i krytyukować ...taka Polska mentalność najwięcej do powiedzenia zawsze mają Ci co sami w życi nic nie osiągneli a do tego komentują anonimowo by czasem nikt nie skumał kto to :) zwykły tchurz i hajter.... Zamiast hajtować zacznij trenować może wtedy też o Tobie ktoś napisze kilka miłych słów i nie będziesz musiał torpedować pracy i osiągnięć innych
0
Gravatar
Lukas
RE: W Strzelinie ruszą zajęcia z football freestyle
@znajomaKlapa ? Zajęcia odbywały się zimowa pora, a mimo to potrafiło być na nich do 10 osób.Pokaz dla Śląska Wrocław, Red bull Krótka Piłka TOP4, H&S Freestyle Football Cup TOP 16, wystep SHC Elements mam wymieniać dalej ? :)Raczej najpierw poczytać czymś jest Freestyle football a ,,kopamod do bramki" a później wyrażać swoja opinie na dany temat, ponieważ jedno z drugim nie ma za dużo wspólnego.
0
Gravatar
znajoma
zajecia
z tego co wiem to zajęcia tego typu były juz w Strzelinie i wyszła klapa. Chyba masz troszkę za duże ambicje kolego. Najpierw pochwal się jakimiś osiągnięciami a nie Turbokozakiem w którym pokazałeś jak pięknie nie możesz trafić w bramkę. Pozdrawiam
0
Gravatar
K.
RE: W Strzelinie ruszą zajęcia z football freestyle
Oto przykład jakie mamy miasto, chłopak stara się je promować, ma ambicje a juz w pierwszym komentarzu zawarte sa takie słowa. Dopingujmu mu, pomagajmy w realizacji planów, nie znam Pana Łukasza, ale życzę mu jak najlepiej.
0
Gravatar
Lukas
RE: W Strzelinie ruszą zajęcia z football freestyle
@heheTo może zagramy razem w kabarecie ;) jak czytasz moja dyscyplina jest w ogóle inny sport. Wiesz równie dobrze mógłby tam stanąć strażak lub inna osoba. Tylko najpierw niech się dostaną do programu. Pozdrawiam serdecznie :)
0
Gravatar
B.
hehehe
"W minionym roku o Łukaszu było głośno, po tym jak zaliczył dobry występ w popularnym programie piłkarskim Turbokozak."Dobry występ? Pan redaktor oglądał chyba tylko jego występ... Ziomek z kabaretu miał więcej punktów od niego
0

Przeczytaj również