Napastnik Lidera Jakub Witkowski był uważnie pilnowany przez defensorów StrzeliniankiNa ten mecz czekali kibice trampkarzy z całego powiatu Strzelinianka podejmowała lokalnego rywala z Borowa. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 5:0 na korzyść gospodarzy. Po zmianie stron podopieczni Roberta Malinowskiego dołożyli jeszcze jedno trafienie.

Derby powiatu strzelińskiego w klasie okręgowej trampkarzy odbyły się w sobotę, 16 maja na stadionie przy ul. Staromiejskiej w Strzelinie. Goście z Borowa przyjechali w zaledwie dwunastoosobowym składzie, ale w meczowej kadrze znaleźli się m.in.: Jakub Witkowski, Igor Rak i Mikołaj Mazepa. Gospodarze od początku pojedynku narzucili swój styl gry i stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. Wynik spotkania otworzył już w 7. minucie Rafał Malinowski, który popisał się precyzyjnym, bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Później dwoma bramkami przywitał się z kibicami kapitan strzelińskie ekipy Sebastian Pawlak. Utalentowany defensor wykorzystał jedenastkę oraz rzut wolny. To nie był jednak koniec festiwalu strzeleckiego gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie sytuacje jeden na jednego z bramkarzem Filipem Majewskim wykorzystali Rafał Małecki i Szymon Dusza. Podopieczni Roberta Malinowskiego już po pierwszej części byli pewni zwycięstwa.W derbach nie zabrakło boiskowej walki
Rozmowa motywacyjna w przerwie pomogła graczom z Borowa, którzy zaczęli popełniać mniej błędów w defensywie. Lider także miał swoje okazje, ale w bramce gospodarzy bezbłędnie spisywał się Konrad Burek. Młody golkiper już był powoływany na spotkania starszej kategorii wiekowej. Goście mieli swoje okazje na zdobycie gola honorowego, ale zabrakło im skuteczności. W ataku dwoił się i troił zwłaszcza Jakub Witkowski. Bramkę zdobyli jednak zawodnicy ze Strzelina. Wynik spotkania na 6:0 ustalił Damian Kuriata. Pojedynkom derbowym zawsze towarzyszy boiskowa walka, której nie zabrakło także w starciu ekip ze Strzelina i Borowa. Obaj trenerzy zebrali cenny materiał do analizy, z którego powinni wyciągnąć konstruktywne wnioski. Większość trampkarzy Strzelinianki od nowego sezonu przejdzie do starszej kategorii wiekowej – juniorów młodszych. Trener Robert Malinowski już zaprasza na treningi nowych zawodników z roczników 2001 i 2002.