Piłkarze z Brożca odebrali surową lekcję futbolu od Dolpaszu
Rozegrano mecze przedostatniej w rundzie jesiennej kolejki klasy okręgowej. Strzelinianka pewnie pokonała KS Żórawina 3:0, a wszystkie gole padły w drugiej części. Niestety, wysokiej porażki doznał LKS Brożec, który w Skokowej przegrał z rywalem w walce o utrzymanie w rozgrywkach Dolpaszem Skokowa aż 8:0. Punktów na swoje konto nie wpisali też Czarni Kondratowice.
Klasa okręgowa (wrocławska), kolejka 14., 19-20 listopada:

Czarni Jelcz-Laskowice – Czarni Kondratowice 4:1 (2:0)
Strzelcy: Bartosz Przybyła (Czarni)
Czarni: Winniczuk, Bochnak, Rorat, Przybyła, Wójcik, Skalski, Skrzypek, Wilusz, Kaczmarek (Piotr Urycz), Gralec, Kożuchowski

Pomimo gry piątką defensorów, Czarni już po pierwszej połowie przegrywali 0:2. Goście mieli swoje okazje na początku pojedynku, ale nie potrafili zamienić ich na gole. Gospodarze objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry, a jeszcze przed przerwą dołożyli drugą bramkę. Trzeci gol dla Jelcza-Laskowic padł również po stałym fragmencie gry. Przy stanie 0:3 w polu karnym faulowany był Daniel Kożuchowski, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Bartosz Przybyła. Wynik spotkania na 4:1 ustalili gospodarze po szybkie kontrze. Wynik spotkania nie odzwierciedla w pełni wyrównanego przebiegu gry. Zdaniem gości, arbiter popełnił też kilka błędów.

KS Żórawina – Strzelinianka Strzelin 0:3 (0:0)
Strzelcy: Krzysztof Burtan, Konrad Kowalczyk, Marek Robak (Strzelin)
Strzelin: Sekuła, Szachniewicz, Skorupski, Rogan, Bandura, Źrebiec (Kowalczyk), Sukiennik, H. Wróblewski, Kaczmarek, Burtan (Robak), Chytry

Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gospodarze tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Przemysława Sekułę. Kluczowa dla losów meczu była 53. minuta, po której gracz z Żórawiny musiał opuścić boisko z czerwoną kartką. Goście bezwzględnie wykorzystali grę w przewadze i wygrali efektownie 3:0. Wynik spotkania otworzył Krzysztof Burtan, który wykorzystał dośrodkowanie od Tomasza Kaczmarka. Rezultat podwyższył wprowadzony z ławki rezerwowych Konrad Kowalczyk. Ten sam piłkarz mógł jeszcze raz pokonać golkipera, ale przegrał z nim rywalizację jeden na jednego. W doliczonym czasie gry bramkarz ponownie zatrzymał Konrada Kowalczyka, ale przy dobitce Marka Robaka był bez szans na skuteczną interwencję.

Dolpasz Skokowa – LKS Brożec 8:0 (6:0)
Brożec: Trzynoga, M. Ilnicki, Augustyn (Suchecki), Gabriel Skoczyliński, Górski, Korzyński, Majewski (Karoń), Paczko (Marczewski), Ciupak, Maćkała, Bartosz

Dolpasz, tak jak LKS, znajduje się w dolnej części tabeli. Obie ekipy jak tlenu potrzebowały punktów, żeby poprawić swoją sytuację w rozgrywkach. Niestety, goście źle rozpoczęli mecz i już po pięciu minutach przegrywali różnicą dwóch goli. Losy spotkania rozstrzygnęły się już po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 6:0. Najbliżej zdobycia gola honorowego był Miłosz Korzyński, ale on także nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera ze Skokowej. Po zmianie stron podopieczni trenera Łukasza Sucheckiego prezentowali się zdecydowanie lepiej i popełniali mniej błędów. Dolpasz dołożył jeszcze dwa trafienia i zwyciężył efektownie 8:0. Brożec zamyka ligową stawkę i traci coraz więcej punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie w lidze.

Zachód Sobótka – Polonia Trzebnica 0:1
Piast Żerniki (Wrocław) –Zjednoczeni Łowęcice 1:0
Olimpia Oleśnica – Polonia Środa Śląska 1:3
KP Brzeg Dolny – Wratislavia Wrocław 1:2
Energetyk Siechnice – Widawa Bierutów 1:0