Siatkarze ze Strzelina przegrali z Ikarem 1:3
W ostatnim swoim meczu w ramach III ligi piłki siatkowej mężczyzn w 2016 roku Tygrysy Strzelin przegrały na wyjeździe z Ikarem Legnica 1:3. MVP strzelińskiej drużyny po raz dziewiąty w tym sezonie wybrany został Grzegorz Świrski.
Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Mateusza Synówki. Tygrysy prowadziły na punkty 3:1, później 5:2. Cały czas nasz zespół utrzymywał niewielką przewagę, a rywale byli zmuszeni gonić wynik. O losach pierwszej odsłony zadecydowała sama końcówka. Tygrysy zaczęły popełniać błędy w ataku i na zagrywce, przez co przegrały 20:25. Ikar poszedł za ciosem. Wygrana dodała wiary we własne możliwości gospodarzom, którzy w drugim secie dominowali na parkiecie. Gracze z Legnicy byli zdecydowanie lepsi w każdym elemencie gry i wygrali efektownie 25:16.
Losy trzeciego seta były bardzo dramatyczne i emocjonujące. Pierwsza część seta należała do gospodarzy, którzy wypracowali sobie niewielką przewagę, a później goście cierpliwie i skutecznie odrabiali straty. Drużynie ze Strzelina udało się doprowadzić do remisu 23:23 i to właśnie wtedy zaczęły się prawdziwe emocje. Na zagrywce pojawił się kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski i asem serwisowym zdobył ważny punkt. Gospodarze jeszcze podjęli walkę, ale to podopieczni trenera Mateusza Synówki zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 26:24. Czwarty set był wyrównany do rezultatu 9:12, kiedy kontrowersyjną decyzję podjęli sędziowie. - Nasz zawodnik Kamil Porada zaatakował piłkę i wylądował na nogach zawodnika Legnicy, który dotknął siatki i przeszedł na naszą stronę. Kamil podkręcił kostkę i konieczna była przerwa w grze. Po konsultacjach zamiast wyniku 12:10, sędziowie przyznali punkt rywalom i ci objęli czteropunktową przewagę. Zamieszanie wybiło nas z rytmu gry i gospodarze skutecznie nas punktowali – mówił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski. Ikar zwyciężył w czwartym secie zdecydowanie 25:14, a w całym meczu 3:1.
MVP spotkania, czyli najlepszym zawodnikiem, w strzelińskiej drużynie wybrano po raz dziewiąty w obecnym sezonie Grzegorza Świrskiego. Tylko raz sędziowie ten tytuł przyznali innemu graczowi. Kapitan Tygrysów bierze udział w plebiscycie na najlepszego sportowca na Dolnym Śląsku. Aby oddać na niego głos, wystarczy wysłać wiadomość sms o treści GWS.623 na numer 72355 (koszt jednego SMSa 2,46 zł z VAT).
Tygrysy z jednym zwycięstwem na koncie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli III ligi. Do tej pory gorzej spisywali się jedynie gracze z Jeleniej Góry. Liderem z kompletem jedenastu zwycięstw pozostaje Siatkarz Bierutów, który na podium wyprzedza MUKS Ziemia Milicka oraz ZTS Ząbkowice Śląskie. Kolejny mecz Tygrysy rozegrają 7 stycznia w Strzelinie z drużyną z Kudowy Zdroju.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.