Kamila (po prawej) odnosi sukcesy w siatkówce plażowej
Kamila (po prawej) odnosi sukcesy w siatkówce plażowej
Kamila Żołądek jest obecnie jedną z najlepszych, młodych siatkarek w naszym powiecie. Jej dobra postawa w 2016 roku zaowocowała nominacją do plebiscytu na najlepszego sportowca Dolnego Śląska. Dziś prezentujemy sylwetkę naszej zawodniczki.
Kamila urodziła się 11 sierpnia 1999 roku. Ma 170 cm wzrostu i jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie. Odnosi sukcesy nie tylko w sporcie, ale też w nauce. Jej średnia ocen na koniec I klasy liceum wynosiła 5,06. To uczennica klasy o profilu biologiczno-chemicznym. - W trakcie swojego życia miałam wiele pasji: jeździłam konno, tańczyłam, w szkole podstawowej zaczęłam grać w siatkówkę i trenuję ją do dziś. Bardzo lubię moją drużynę, czyli strzelińskie Tygrysy – mówiła siatkarka ze Strzelina Kamila Żołądek.
O swojej córce opowiedział nam tato Kamili. - Jest ambitna, uczynna, lubiąca wyzwania i rywalizację, przez co od najmłodszych lat jest związana ze sportem. Treningi i grę w siatkówkę potrafi pogodzić z nauką – powiedział tato Kamili. Zawodniczka obecnie występuje w drużynie juniorek, z którą rywalizuje o medale mistrzostw Dolnego Śląska. Często wybierana jest na MVP spotkania, czyli uznawana przez sędziów za najlepszą zawodniczkę pojedynku. Kamila największe sukcesy odnosi jednak w siatkówce plażowej, w której od kilku lat znajduje się w ścisłej, krajowej czołówce. W roku 2014 razem z Wiktorią Rabą zajęły IV miejsce na mistrzostwach Polski młodziczek. -Byliśmy wówczas pewni, że obie powalczą w finale o złoto, ale, niestety, przez moment nieuwagi lub pech Kamila po półfinale wylądowała z ręką w gipsie – mówił trener Tygrysów Zdzisław Maceluch. W 2015 roku para Raba-Żołądek wywalczyła siódme miejsce podczas mistrzostw Polski kadetek oraz juniorek. Jeszcze lepszy dla Kamili był mijający, 2016 rok. Wreszcie wywalczyły wymarzone medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski w kategorii kadetek. Kamila grała w parze z rok młodszą koleżanką klubową Barbarą Wilk i wywalczyły trzecie miejsce na podium.
- Znam Kamilę bardzo długo i mogę powiedzieć, że jest strasznie uparta. Jeśli jej na czymś zależy, to mocno w to brnie. Przyjaźnimy się od małego i traktujemy się jak siostry, więc oczywiście też razem zaczęłyśmy swoją przygodę z siatkówką plażową, którą obie uwielbiamy do dziś.Kamila lubi też pomagać innym – mówiła Wiktoria Raba, która z Kamilą odnosiła sukcesy w siatkówce plażowej. Bardzo dobrą opinię o swojej zawodniczce mają trenerzy Tygrysów - Tak pracowite i ambitne zawodniczki zdarzają się bardzo rzadko. Pomimo przeciwności losu, walczy zawsze do końca. Wytrwała i ambitna.
Jej dobra postawa w 2016 roku zaowocowała nominacją do plebiscytu na najlepszego sportowca Dolnego Śląska.Żeby głosować na Kamilę, wystarczy wysłać SMS na nr 72355 o treści GWS.261 (koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT).

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również