Bartek Malinowski od lat jest podstawowym graczem Tygrysów
Niestety, dwunastej porażki w sezonie 2016/2017 doznali siatkarze z klubu Tygrysy Strzelin, którzy występują w III lidze. W sobotę, 14 stycznia podopieczni trenera Mateusza Synówki przegrali zdecydowanie z Pogonią Góra.
Trwa „czarna seria” siatkarzy ze Strzelina. Nie udało się jej przełamać podczas sobotniego starcia z zajmującą piąte miejsce w tabeli Pogonią Góra. Goście już od pierwszego seta narzucili swój styl gry i dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pogoń szybko wypracowała sobie wysoką przewagę punktową i nie oddała jej do końca partii zakończonej wynikiem 25:15. Siatkarze ze Strzelina wyciągnęli wnioski z przegranej i w kolejnym secie ambitnie walczyli o każdą piłkę. Gra była bardzo wyrównana i ciężko było wskazać faworyta. Na parkiecie dwoił się i troił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski, który po raz kolejny zgarnął tytuł MVP spotkania. Siatkarze zgotowali kibicom emocjonującą końcówkę partii. Niestety, więcej zimnej krwi zachowali goście i to oni zwyciężyli 25:23. Przegrana po wyrównanej walce podcięła skrzydła gospodarzom, którzy w ostatnim, trzecim secie ponownie oddali inicjatywę rywalom. Siatkarze z Góry byli bardzo skuteczni w ataku, a do tego zdobywali punkty asami serwisowymi. Ich zagrywka była precyzyjna, mocna, przez co gospodarze nie mogli przeprowadzać swoich akcji ofensywnych. Ostatecznie Pogoń zwyciężyła efektownie 25:13, a w całym meczu 3:0.
- To był mecz bez większej historii. Niestety, znów schodzimy pokonani z parkietu bez wygranego seta. Rywale mieli lepsze warunki fizyczne i to było ich kluczem do zwycięstwa. W pierwszym i ostatnim secie dominowali w każdym elemencie gry. Zwłaszcza ich mocna zagrywka odrzucała nas od siatki i sprawiała wiele problemów. Nie poddajemy się. Przed nami kolejne mecze i wyzwania – mówił po spotkaniu z Pogonią kapitan Tygrysów Strzelin Grzegorz Świrski.
Liderem trzeciej ligi pozostaje z 36 punktami Ziemia Milicka, która wyprzedza kluby z Bierutowa oraz Ząbkowic Śląskich. Tygrysy zajmują przedostatnie, dwunaste miejsce z jednym zwycięstwem na koncie. Gorzej spisują się jedynie zawodnicy z Jeleniej Góry. Strzelińscy siatkarze już 21 stycznia w Kamiennej Górze zmierzą się z Sudetami, a kolejny mecz w Strzelinie odbędzie się 28 stycznia z Ren Butem Złotoryja.