Jerzy Wójcikiewicz tym razem zza linii bocznej dowodził poczynaniami Strzelca
Piłkarze Green Install pokonali FMS Jubiler i zapewnili sobie mistrzostwo I ligi piłki nożnej halowej organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Mecze 8. kolejki rozegrano w sobotę, 4 lutego w hali sportowej strzelińskiego Gimnazjum nr 2. Porażkę FMS-u wykorzystał Ferruslex, który pewnie pokonał M&A Granit i awansował na pozycję wicelidera. Emocji nie brakowało w starciu Delikatesów ze Strzelcem oraz Game Over i RS-Bruk. Liderem klasyfikacji strzelców pozostaje Mariusz Denes, mimo że w minionej kolejce nie pokonał golkipera rywali. Mecze ostatniej kolejki rozegrane zostaną już 11 lutego.

I liga piłki nożnej halowej SCS-E, kolejka 8. 04.02.2017r:

Brożec - Kwarcyt Jegłowa 10:5 (5:3)
Strzelcy: Marek Tabor 5, Jakub Paczko 2, Kewin Mazur 2, Mateusz Grzywiński (Brożec), Tomasz Kozioł 2, Paweł Jasiński, Przemysław Demboryński, Grzegorz Iwanowicz (Kwarcyt)

Piłkarze z Brożca pokonali Kwarcyt 10:5, a połowę goli dla zwycięzców zdobył były piłkarz klubu z Jegłowej Marek Tabor. Świetny playmaker po raz kolejny udowodnił, że nogami może „wiązać krawaty”, a piłka równie dobrze słucha się go na parkiecie, jak i na murawie. Dzięki wygranej Brożec zapewnił sobie udział w przyszłorocznej edycji I ligi, a Kwarcyt musi walczyć do samego końca, żeby nie znaleźć się w strefie zagrożonej degradacją.

Ferruslex Kuropatnik - M&A Granit 8:1 (4:1)
Strzelcy: Filip Humelt 2, Michał Met 2, Tomasz Malinowski, Łukasz Muraszew, Rafał Leoszkiewicz, Piotr Pukalski-Pukała (Ferruslex), Martin Ratkun (Granit)

Kuropatnik łatwo rozprawił się z Granitem i awansował na drugą pozycję w tabeli. Ferruslex do zwycięstwa poprowadził duet Filip Humelt – Michał Met. Obaj zdobyli po dwa gole. W grze o puchar za drugie miejsce pozostają aż cztery ekipy i klub z Kuropatnika nie może pozwolić sobie na wpadkę w ostatniej kolejce. Granit zamyka ligową tabelę i do samego końca musi walczyć o pozostanie w pierwszej lidze.

Game Over - RS-Bruk 6:8 (5:3)
Strzelcy: Piotr Słonina 3, Dariusz Rudnicki, Tomasz Kamiński, Paweł Korpok (Game Over), Stanisław Sikora 3, Marcin Antkowiak 2, Rafał Sikora (RS Bruk)

Piłkarze Game Over po pierwszej połowie prowadzili z RS-Bruk 5:3, by ostatecznie przegrać 6:8. Trzy gole Piotra Słoniny nie wystarczyły nawet na wywalczenie punktu i ten zespół znajduje się na przedostatnim miejscu, które nie gwarantuje pozostania na tym szczeblu rozgrywkowym (przedostatni zespół I ligi rozegra mecz barażowy z wicemistrzem II ligi, a zwycięzca uzyska awans). Hat-tricka skompletował piłkarz RS-Bruk Stanisław Sikora. Liga halowa jest dobrym „okienkiem wystawowym” dla zawodników. Dobre występy Mateusza Respekty i Stanisława Sikory w barwach RS-Bruk zaowocowały testami w seniorskim zespole Strzelinianki.

FMS Jubiler Goldmax - Green Install 6:7 (3:1)
Strzelcy: Miłosz Bandura 3, Henryk Furman 2, Mirosław Bąk (FMS), Bartosz Korgul 4, Krzysztof Rogan 2, Krzysztof Burtan (Green Install)

Starcie FMS-u z Green Install zapowiadane było jako hit kolejki. Mecz z pewnością nie zawiódł licznie zgromadzonych kibiców. Po pierwszej połowie gracze Jubilera niespodziewanie prowadzili 3:1, ale to zespół Green Install cieszył się ze zwycięstwa 7:6. Emocje były do ostatniego gwizdka sędziego Zbigniewa Masłowskiego. Piłkarze Green Install wywalczyli mistrzostwo, a FMS spadł w tabeli na ostatnie miejsce na podium. Hat-tricka skompletował gracz Jubilera Miłosz Bandura. Jeszcze skuteczniejszy był Bartosz Korgul, który cztery razy pokonał golkipera rywali. Miłosz i Bartosz w tej edycji rozgrywek zaliczyli już po 23 trafienia i zajmują drugie miejsce w klasyfikacji strzelców.

Delikatesy u Lipy – Strzelec 7:5 (4:2)
Strzelcy: Marcel Rychlica 3, Bartłomiej Lipa, Eliasz Augustyn, Kamil Kramarz, Rafał Tymczyszyn (Delikatesy), Wojciech Bochnak 3, Łukasz Hołubowicz, Karol Tatara (Strzelec)

Emocji nie brakowało w starciu Delikatesów ze Strzelcem. Gra była bardzo wyrównana, a kibice obejrzeli wiele widowiskowych akcji. Delikatesy do zwycięstwa 7:5 poprowadził piłkarz drużyny juniorów starszych Piasta Gliwice Marcel Rychlica, który skompletował hat-trick. Trzy bramki zdobył też wójt gminy Kondratowice Wojciech Bochnak. Doświadczony defensor był motorem napędowym ofensywy Strzelca. Tym razem żadnej bramki nie zdobył snajper Mariusz Denes, który przewodzi klasyfikacji strzelców z 25 trafieniami.