Trener juniorów młodszych Strzelinianki Szymon Kuriata
O tydzień dłużej potrwa przerwa zimowa dla juniorów starszych klubu GAP Ślęza, którzy występują w klasie okręgowej. Piłkarze z Borowa mieli na własnym stadionie zmierzyć się ze Skrą Wojnowice. Rywale nie dojechali jednak na pojedynek i gospodarze zwyciężyli walkowerem 3:0.
Swój mecz rozegrali natomiast juniorzy starsi ze Strzelina, którzy we Wrocławiu zmierzyli się z faworyzowanym Śląskiem. Trener Mariusz Błachaniec miał do dyspozycji gołą jedenastkę, a pięciu wyróżniających się graczy z jego ekipy przeniesionych zostało do seniorskiej drużyny. Gospodarze prowadzili grę, częściej byli przy piłce, ale na pierwszego gola kibice musieli czekać do 30. minuty. WKS na przerwę schodził przy stanie 2:0, a po zmianie stron dołożył jeszcze jedno trafienie. Od 68. minuty goście grali w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jakub Kozak. Pomimo gry w osłabieniu, piłkarze ze Strzelina w 81. minucie zdobyli gola kontaktowego. Bramkę zaliczył po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego Jakub Michalski Ostatnie minuty pojedynku należały jednak do Śląska, który dołożył jeszcze dwa trafienia i wygrał efektownie 5:1. Strzelińscy zawodnicy tracili gole głównie po indywidualnych błędach. WKS pozostaje liderem tabeli klasy okręgowej juniorów starszych, a na podium wyprzedza GKS Kobierzyce i Widawę Kiełczów. Strzelinianka ma na swoim koncie 19 oczek i jest dziewiąta. Jedną lokatę dalej zajmuje GAP Ślęza, który traci do strzelińskiej drużyny trzy punkty. Piłkarze ze Strzelina zanotowali porażki
We Wrocławiu mecz klasy okręgowej rozegrali także juniorzy młodsi Strzelinianki. Zawodnicy trenera Szymona Kuriaty o punkty walczyli ze Sportingiem. Goście ze Strzelina niemal przez cały pojedynek atakowali bramkę rywali, częściej byli w posiadaniu piłki, ale nie potrafili swojej przewagi przełożyć na gole. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga odsłona wyglądała podobnie, Sporting grał uważnie w defensywie i liczył na szybkie kontry. Taktyka piłkarzy z Wrocławia opłaciła się, ponieważ w 60. minucie objęli prowadzenie po szybkiej kontrze. Kwadrans później na tablicy wyników było już 3:0, a strzelińscy piłkarze popełniali podobne błędy. Nie udało się już odwrócić losów meczu i to Sporting zgarnął komplet punktów. Liderem klasy okręgowej juniorów młodszych jest Pogoń Oleśnica, która wyprzedza Polonię Środa Śląska oraz Śląsk Wrocław. Strzelinianka ma 12 punktów i zajmuje jedenastą lokatę.

Gravatar
f
f
kup gazete, tam sa relacje ze wszystkich spotkan:D A mecze seniorow sa dokładnie opisane