Pamiątkowe zdjęcie uczestników
Pamiątkowe zdjęcie uczestników
W strzelińskim Gimnazjum nr 2 odbyła się pierwsza edycja Memoriału Szachowego im. Zbigniewa Chomickiego, który był nauczycielem sztuki szachowej, organizatorem wielu zawodów i pasjonatem tej dyscypliny sportowej.
Organizatorem imprezy było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne, a patronat honorowy objęła burmistrz Dorota Pawnuk. Za sprawny przebieg rywalizacji odpowiadał doskonale znany w naszym regionie trener gry w szachy Andrzej Sobolewski. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund, a tempo gry dla każdego zawodnika wynosiło 15 minut.Młodzi zawodnicy również wzięli udział w memoriale
Uczestników imprezy dopingowała rodzina Zbigniewa Chomickiego, w tym jego żona Władysława: - Jestem bardzo wzruszona i wdzięczna Panu Andrzejowi Sobolewskiemu, że powstał ten Memoriał. W lipcu minie pięć lat od śmierci mojego męża – opowiada Władysława Chomicka. – Do 2009 roku mąż uczestniczył aktywnie w zawodach w szachy. Zawsze go wspierałam. Czasami w domu graliśmy wspólnie i to mąż oczywiście wygrywał. To był dobry człowiek, mąż, ojciec, dziadek. Nasza rodzina też Rywalizacja przy szachownicy była zaciętazaangażowała się w ten Memoriał i mam nadzieję, że wpisze się on na stałe w kalendarz imprez w naszym powiecie. Wspierają nas też znajomi, moje koleżanki, wszyscy pamiętamy. Wychowankowie męża, jego przyjaciele, również pojawili się na dzisiejszych zawodach – dodaje pani Władysława.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Szachiści pamiętają o Zbigniewie Chomickim
w strzelinie są szachiści, w ziębicach są bokserzy. jest to ciekawa sytuacja albowiem w strzelinie 1człowiek zapłodnił intelektualnie dużą grupę innych ludzi. w ziębicach mieszkał mistrz olimpijski w boksie, jest tam teraz duża grupa bokserów odwiedzanych przez boksera wacha. to tak gdyby ktoś myślał że 1człowiek nic nie znaczy albo że strzelin jest najgłupszą gminą. jest w strzelinie ul westerplatte. co ma strzelin do westerplatte? ta mała ulica ma jednak wiele wspólnego z chomickim i dobrze byłoby ją przemianować.
0

Przeczytaj również