Jakub Karoń jeszcze w pierwszej połowie został ukarany czerwoną kartką
Patryk Serwicki zaliczył fenomenalny debiut w barwach LKS-u Brożec. Napastnik zimą odszedł ze Zrywu Chociwel, a w swoim debiucie poprowadził zespół do zwycięstwa nad Widawą Bierutów 2:1. Serwicki zdobył dwa gole i został bohaterem pojedynku. Mniej szczęścia mieli gracze Strzelinianki, którzy przegrali z naszpikowaną gwiazdami ekipą Energetyka Siechnice 0:5.

Klasa okręgowa (wrocławska) kolejka 17. 25-26 marca:

Widawa Bierutów - LKS Brożec 1:2 (0:0)
Strzelcy: Patryk Serwicki 2 (Brożec)
Brożec: Put, Sokalski, Kendzierski, Gabriel Skoczyliński, Grzegorz Skoczyliński, Karoń, Suchecki, M. Ilnicki, Górski, Bartosz, Serwicki. Grali także: J. Ilnicki, Augustyn, Paczko, Jasiński Junior Emil Lubecki wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie

W wyjściowym składzie gości zadebiutowało dwóch nowych zawodników: były bramkarz Lechii Dzierżoniów Eryk Pur oraz Patryk Serwicki, który ostatnio seryjnie zdobywał gole dla Zrywu Chociwel. Trener i kibice bardzo liczyli na nowych graczy i się nie zawiedli. Po pierwszej, wyrównanej połowie na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Od 30. minuty goście grali w osłabieniu po tym jak dwie żółte kartki obejrzał pomocnik Jakub Karoń. Pomimo gry w osłabieniu, goście dzielnie stawiali opór Widawie. Gospodarze z Bierutowa objęli prowadzenie w 50. minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym. Eryk Put był bez szans na skuteczną interwencję. W 70. minucie, po strzale Patryka Serwickiego, obrońca rywali zagrał piłkę ręką i sędzia odgwizdał „wapno” dla Brożca. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Serwicki, który w swoim debiucie doprowadził do wyrównania. Siły na boisku wyrównały się w 75. minucie, po tym jak arbiter odesłał na trybuny czerwoną kartką obrońcę Widawy. Bohaterem pojedynku został Patryk Serwicki, który ustalił wynik spotkania na 2:1 i zapewnił gościom trzy punkty. Po strzale Jakuba Paczko bramkarz z Bierutowa źle interweniował, a pozyskany w przerwie zimowej napastnik dopełnił formalności. Było to pierwsze zwycięstwo LKS-u Brożec od 6 listopada 2016 roku.

Energetyk Siechnice - Strzelinianka Strzelin 5:0 (4:0)

Strzelin: Dziedzińśki, Grzywiński (Bandura), Robak, Skorupski, Rogan, Kaczmarek, J. Wróblewski (Szymkowski), Sukiennik, Chytry, Górski, Lubecki

Strzelinianka do Siechnic pojechała osłabiona, bez kilku zawodników. Zdecydowanym faworytem pojedynku byli gospodarze, w których barwach występują m.in.: były piłkarz Śląska Wrocław Tomasz Rudolf i Marcin Józefowicz, który w przeszłości zakładał opaskę kapitańską strzelińskiej ekipy. Energetyk od pierwszych minut ruszył do odważnych ataków. Gracze z Siechnic huraganowo atakowali i bezwzględnie wykorzystywali indywidualne błędy defensorów. Energetyk już po 20 minutach prowadził 3:0, a na przerwę schodził z czterema bramkami zaliczki. Po pierwszej połowie było jasne, że trzy punkty zostaną w Siechnicach, a po zmianie stron goście walczyć będą o jak najniższy wymiar kary. Druga odsłona w wykonaniu graczy ze Strzelina wyglądała zdecydowanie lepiej. Młodzi gracze zaczęli częściej przedostawać się pod pole karne rywali, a dwukrotnie, w ostatnich chwili, obrońcy Energetyka blokowali strzały Kacpra Chytrego. Strzelinianka zaczęła grać zdecydowanie lepiej w defensywie i straciła już tylko jednego gola, a mecz zakończył się efektownym zwycięstwem gospodarzy 5:0.

Wratislavia Wrocław - Czarni Jelcz-Laskowice 2:1
KP Brzeg Dolny - Polonia Środa Śląska 1:1
Dolpasz Skokowa - Zjednoczeni Łowęcice 0:2
KS Żórawina - Polonia Trzebnica 0:0