Juniorzy młodsi ze Strzelina zostawili na murawie dużo zdrowia

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Juniorzy z powiatu strzelińskiego w miniony weekend nie zdobyli żadnego gola. W klasie okręgowej juniorzy starsi Strzelinianki przegrali z GKS-em Kobierzyce 0:1, a drużyna młodsza bezbramkowo zremisowała z FC Wrocław Academy. Mecz Ślęzy został przełożony. Goli nie obejrzeli też kibice w lidze terenowej juniorzy starsi z Wiązowa pauzowali, a zespół młodszy Młodzika Przeworno zwyciężył walkowerem.
W sobotę, 25 marca, rozegrano kolejną serię pojedynków juniorskich w ramach klasy okręgowej. Drużyna starsza Strzelinianki o punkty walczyła z GKS-em Kobierzyce. Trener Mariusz Błachaniec miał do dyspozycji kilkunastu zawodników, a wielu z nich mogłoby występować w młodszej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że wyróżniający się juniorzy zostali zimą włączeni do seniorskiej kadry, m.in.: Emil Lubecki czy Damian Górski. Mecz był wyrównany, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Ciężko było wskazać faworyta tego pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się sprawiedliwym, bezbramkowym wynikiem, a okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Po zmianie stron obraz gry nie uległ poprawie. Obie ekipy miały problemy ze stwarzaniem okazji podbramkowych. Trener Błachaniec dokonał dwóch zmian personalnych, ale nowi gracze nie odmienili losów meczu. Niestety w 85. minucie koncentracji zabrakło defensorom ze Strzelina i gola na wagę zwycięstwa zdobył Patryk Skowroński z Kobierzyc. Strzeliniance zabrakło już czasu na odrobienie strat i to GKS zgarnął komplet punktów. W klasie okręgowej juniorów starszych występuje też GAP Ślęza, ale starcie tego zespołu z Polonią Wrocław przełożono na wtorek, 28 marca. Zdecydowanym liderem „okręgówki” pozostaje Śląsk Wrocław, który wyprzedza GKS Kobierzyce oraz Widawę Kiełczów. Strzelinianka uzbierała 16 punktów i jest dziewiąta. Na dziesiątym miejscu jest GAP Ślęza, która traci cztery oczka do drużyny ze Strzelina. W miniony weekend pauzowali też występujący w lidze terenowej juniorzy starsi z Wiązowa. Pomimo przerwy w grze, klub Świteź pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli z 13 punktami na koncie. Wiązów ma już tylko punkt przewagi nad Bystrzycą z Kątów Wrocławskich.
Trener juniorów młodszych Strzelinianki Szymon Kuriata
Walkower dla Młodzika
W sobotę, 25 marca swój mecz w klasie okręgowej rozegrali także juniorzy młodsi Strzelinianki. Zespół prowadzony przez trenera Szymona Kuriatę podejmował na własnym stadionie FC Wrocław Academy. Kibice obejrzeli wyrównany pojedynek, który zakończył się bezbramkowym remisem. Gospodarzom zabrakło skuteczności. W miniony weekend kibice ze Strzelina nie obejrzeli żadnego gola strzelińskich juniorów. Strzelinianka to nasz jedynak w klasie okręgowej juniorów młodszych. Strzeliński zespół wywalczył do tej pory 12 punktów i zajmuje trzynaste miejsce. Liderem pozostaje Pogoń Oleśnica, która wyprzedza Polonię Środa Śląska oraz Śląsk Wrocław. W lidze terenowej juniorów młodszych zwycięstwo walkowerem odnieśli podopieczni trenera Marka Tabora z klubu Młodzik Przeworno. Zespół z gminy Przeworno miał rozegrać pojedynek wyjazdowy z Czarnymi z Chrząstawy. Na murawie punktualnie zameldowali się juniorzy Młodzika i arbiter, ale zabrakło gospodarzy. Decyzja sędziego mogła być jedna – walkower dla gości z Przeworna. Młodzik ma na swoim koncie 21 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli popularnej „terenówki”. Trzy oczka więcej ma lider Bumerang Wrocław i wicelider Dwójka Jelcz-Laskowice. Walka o mistrzostwo nabiera rumieńców.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież