Tygrysy zawsze mogą liczyć na swoich fanów
Ostatni mecz ligowy w Strzelinie w obecnym sezonie trzeciej ligi rozegrali siatkarze Tygrysów. Nasz zespół ambitnie walczył z Ikarem Legnica, ale ostatecznie przegrał 2:3. Strzeliński zespół zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.
Zespół z Legnicy przyjechał do Strzelina podbudowany ostatnimi zwycięstwami. Ikar doskonale rozpoczął pojedynek i pewnie wygrał dwa pierwsze sety. Poszczególne partie kończyły się wynikami 16:25 i 15:25. Zapowiadało się na smutne pożegnanie ze strzelińskimi kibicami w obecnym sezonie. Trener Tygrysów Mateusz Synówka szybko wyciągnął wnioski i na rozegranie wprowadził Bartka Malinowskiego. Gra strzelińskiej ekipy wyglądała zupełnie inaczej. Gospodarze zaczęli kończyć ataki, grać skutecznie w bloku i popełniać zdecydowanie mniej błędów własnych. Cztery asy serwisowe zanotował kapitan ekipy ze Strzelina Grzegorz Świrski. Gospodarze niesieni dopingiem swoich fanów, doprowadzają do remisu w setach 2:2. Tygrysy wygrały swoje partie wynikiem 25:21. Do rozstrzygnięcia losów meczu konieczne było rozegranie decydującego, piątego seta. Podopiecznym trenera Mateusza Synówki zaczęło brakować sił i koncentracji, co bezwzględnie wykorzystali rywale. Ikar zwyciężył pewnie 15:5, a w całym meczu 3:2. Pomimo porażki, Tygrysy pokazały pazur. – Szkoda przegranej, ponieważ zagraliśmy dobre zawody. Udowodniliśmy, że potrafimy grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Cieszy tez to, że nie poddaliśmy się po dwóch przegranych setach, pokazaliśmy charakter i włączyliśmy się do walki. Dziękujemy kibicom, którzy przez cały sezon dopingowali nas, gdy rozgrywaliśmy mecze w roli gospodarzy – mówił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski.
Zespół ze Strzelina, z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli trzeciej ligi. Gorzej spisują jedynie siatkarze z Jeleniej Góry. Liderem pozostaje Ziemia Milicka, która wyprzedza Siatkarza Bierutów oraz ZTS Ząbkowice Śląskie. Ostatnia seria spotkań obecnego sezonu trzeciej ligi rozegrana zostanie w sobotę, 8 kwietnia. Na koniec Tygrysy Strzelin na wyjeździe zmierzą się z Kudowianką Ginące Zawody Kudowa Zdrój.