Bramkarz Paweł Kubat pięć razy wyciągał piłkę z własnej bramki
Niestety, piętnastej porażki w sezonie doznali piłkarze UKS-u Karnków, którzy występują w opolskiej klasie okręgowej. Tym razem zespół Jana Skiby przegrał 2:5 ze znajdującym się w czołówce LZS-em Bodzanów. Dwie bramki zdobył wójt gminy Przeworno Jarosław Taranek.

Klasa okręgowa (opolska), kolejka 19. 8-9 kwietnia:

UKS Karnków - LZS Bodzanów 2:5 (1:2)
Strzelcy: Jarosław Taranek 2 (Karnków), Kamil Perewizny 3, Adrian Lutecki, Sebastian Dzbanuszek (Bodzanów)
Karnków: Kubat, Kubik, Ł. Kunderman (Golonka), Marciniak, Musiałowski, Pieczonka, A. Rączka, K. Rączka (Brzeziński), Rogotowicz, Taranek, Woźniak
Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie po trafieniu Jarosława Taranka. Rywale wyrównali kwadrans później. Po dobrze rozegranym rzucie wolnym, piłkę głową di siatki skierował Kamil Perewizny. Gospodarze myślami byli jeszcze przy stałym fragmencie gry, gdy Perewizny minutę później ponownie pokonał Pawła Kubata. Tuż przed przerwą do remisu mógł doprowadzić Łukasz Kunderman, ale przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem. Chwilę po wznowieniu gry rywale podwyższyli rezultat. Odpowiedź UKS-u była jednak natychmiastowa. Po podaniu Łukasza Kundermana, piłkę kozłem do bramki skierował Jarosław Taranek. Przy stanie 2:3 gracze z Karnkowa mieli kilka okazji podbramkowych, ale nie potrafili zamienić ich na gole. LZS przeprowadził w 84. minucie skuteczną kontrę i stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Bodzanowa. Goście poszli za ciosem i jeszcze w samej końcówce dołożyli piąte trafienie, dzięki czemu wygrali efektownie 2:5. UKS przegrał, ale toczył wyrównany pojedynek z zespołem z górnej części ligowej stawki. Niestety, strata Karnkowa do kolejnych ekip w tabeli powiększa się, więc bardzo ciężko będzie włączyć się do walki o pozostanie w klasie okręgowej.

Orzeł Branice - Jedność Rozmierka 0:3
LZS Racławiczki - Racławia Racławice Śląskie 3:1
Porawie II Większyce - LZS Walce 2:1
Sparta Paczków - Naprzód Ujazd Niezdrowice 2:2
Naprzód Jemielnica - Czarni Otmuchów 4:0
GLKS Kietrz - Piast Strzelce Opolskie 2:1
LZS Przywory - Orzeł Źlinice 0:1