Drużyna Tygrysów przed pojedynkiem w Kudowie Zdrój
Siatkarze Tygrysów Strzelin zakończyli rozgrywki III ligi piłki siatkowej. W ostatnim pojedynku sezonu 2016/2017 nasz zespół przegrał z Kudowianką Kudowa Zdrój 1:3. Strzelińska drużyna zajęła ostatecznie przedostatnie miejsce w tabeli.
Tygrysy na ostatni swój pojedynek w sezonie 2016/2017 pojechały do Kudowy Zdroju. Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla strzelińskich siatkarzy, którzy objęli nieznaczną przewagę. Gospodarze dość szybko odrobili stratę, przejęli inicjatywę i zwyciężyli 25:22. Bardzo wyrównana była druga odsłona. Siatkarze z Kudowy prowadzili 22:18, kiedy na zagrywce pojawił się kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski. Strzeliński siatkarz popisał się czterema asami serwisowymi i wyrównał stan rywalizacji! Ostatecznie po grze na przewagi nasz zespół zwyciężył 26:24. Podopieczni trenera Mateusza Synówki poszli za ciosem i w kolejnej partii grali jeszcze lepiej, popełniali mniej błędów własnych. Tygrysy prowadziły już 21:18, by ostatecznie przegrać 26:28. Zawodnik rywali świetnie punktował zagrywką, a goście popełniali błędy w ataku. Tygrysy miały już nawet piłkę setową, ale rywale zdołali się obronić. – W tym sezonie nie mieliśmy szczęścia do trzeciego seta. To właśnie ta partia też przesądziła o naszej przegranej w Kudowie Zdroju– mówił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski. Gospodarze dominowali w ostatnim secie i wygrali efektownie 25:13, a w całym meczu 3:1. Widać było, że przegrana po dramatycznej końcówce w trzeciej partii, zdecydowanie podcięła skrzydła zawodnikom ze Strzelina. MVP spotkania w strzelińskim zespole został Grzegorz Świrski, który zaliczył osiem asów serwisowych i był skuteczny w ataku. – Za nami koniec sezonu III ligi. Zajęliśmy przedostatnie miejsce w tabeli i teraz musimy wyciągnąć wnioski – dodał kapitan Grzegorz Świrski.
Siatkarze zakończyli sezon na przedostatnim miejscu. Podopieczni trenera Mateusza Synówki odnieśli jedno zwycięstwo – nad klubem z Jeleniej Góry, który zamyka ligową stawkę. Mistrzowski tytuł III ligi wywalczyli siatkarze klubu Ziemia Milicka, którzy na podium wyprzedzili Siatkarza z Bierutowa oraz Ząbkowice Śląskie. Przed sezonem 2016/2017 doszło do przebudowy składu ekipy ze Strzelina. Do samego końca nie było wiadomo czy drużyna przystąpi do rozgrywek. Ostatecznie zespół podjął wyzwanie i dzielnie walczył z wymagającymi rywalami. Siatkarze zdobyli cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.