Juniorzy młodsi ze Strzelina byli nieskuteczni
Minionego weekendu nie będą dobrze wspominać kibice ekip juniorskich z powiatu strzelińskiego. W klasie okręgowej wszystkie nasze zespoły doznały porażek, a punkt w lidze terenowej wywalczyli jedynie juniorzy młodsi Młodzika Przeworno.
W klasie okręgowej juniorów starszych Piast Żmigród aż 8:1 rozgromił GAP Ślęza. Wysokiej porażki doznała także Strzelinianka, która na własnym stadionie uległa Widawie Kiełczów. Goście już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, by ostatecznie wygrać efektownie 6:0. Dwukrotnie bliski zdobycia gola honorowego był Przemysław Mirga. Trener Mariusz Błachaniec nie mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy tego samego dnia wystąpili w meczu klasy okręgowej seniorów. W seniorskiej ekipie zagrało w minioną sobotę aż sześciu juniorów ze Strzelina. Liderem tabeli pozostaje Śląsk Wrocław, który wyprzedza Widawę Kiełczów oraz GKS Kobierzyce. Strzelinianka wywalczyła siedemnaście punktów i jest dziewiąta. Trzy oczka mniej mają piłkarze GAP-u Ślęza, którzy zajmują jedenastą lokatę. W lidze terenowej juniorów starszych pauzowali piłkarze klubu Świteź Wiązów. Ich przerwę wykorzystali gracze z Bystrzycy Kąty Wrocławskie, którzy mają na koncie 15 punktów i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Zespół z Wiązowa traci do nowego lidera dwa oczka, ale ma do rozegrania o jeden mecz więcej.
W klasie okręgowej juniorów młodszych Strzelinianka mierzyła się w Strzelinie z SKS-em Głuchów Górny. Gospodarze stworzyli sobie wiele okazji podbramkowych, ale nie potrafili zamienić ich na gole. Problemów ze skutecznością nie mieli goście, którzy objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Po zmianie stron SKS dołożył jeszcze trzy trafienia i wygrał efektownie 4:0. Najlepszych okazji na zdobycie gola honorowego nie wykorzystali Tomasz Pakos, Patryk Długosz i Rafał Małecki, który tego samego dnia zadebiutował w seniorskiej drużynie Strzelinianki. Drużyna ze Strzelina zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z 15 punktami. Liderem pozostaje Polonia Środa Śląska, która wyprzedza Pogoń Oleśnica oraz WKS Śląsk Wrocław. W lidze terenowej juniorów młodszych nasz powiat reprezentuje jedynie Młodzik Przeworno. W sobotę, 22 kwietnia, podopieczni trenera Piotra Kocha podejmowali przed własną publicznością Widawę Bierutów. Goście objęli prowadzenie w 12. minucie, a wynik spotkania na 1:1 ustalił w końcówce pojedynku Maciej Kania. Młodzik utrzymał pozycję na podium i ma 25 punktów na koncie. Na pierwszym miejscu pozostaje klub z Jelcza-Laskowic.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.