Patryk Majewski (po prawej) otworzył wynik meczu
Ostatnio rozegrano aż dwie kolejki spotkań klasy okręgowej seniorów, ale ekipy z powiatu strzelińskiego rozegrały po jednym meczu. Kluby Strzelinianka i LKS Brożec zaliczyły po jednej pauzie, gdyż z rozgrywek wycofali się Czarni Kondratowice. Piłkarze ze Strzelina przegrali z Polonią Trzebnica, a rywale po tym pojedynku zapewnili sobie mistrzostwo. Więcej szczęścia mieli gracze z Brożca, którzy pokonali Zachód Sobótka 3:2.

Klasa okręgowa (wrocławska), kolejka 23. 10 maja

LKS Brożec – pauza

Polonia Trzebnica - Strzelinianka Strzelin 6:1 (2:0)

Strzelcy: Jakub Czternastek 3, Rafał Miazgowski 2, Piotr Czarnecki (Polonia), Jarosław Wróblewski (Strzelin)
Strzelinianka: Sekuła, Będkowski (J. Wróblewski), Chytry, Górski, Lubecki, Robak, Rogan, Stanisławski (Gądek), Sukiennik, Wojewoda, Źrebiec

Obowiązki zawodowe nie pozwoliły na wyjazd do Trzebnicy trenerowi Bartłomiejowi Mikodzie, dlatego zastąpił go doskonale znany strzeliński szkoleniowiec Zbigniew Masłowski. Gospodarze mieli problem z obsadą bramkarza, dlatego między słupkami stanął debiutant, szesnastoletni Hubert Jamrozik. W zespole Polonii wystąpili także byli gracze Śląska Wrocław Krzysztof Ulatowski i Krzysztof Ostrowski, który w minionym sezonie występował w Ekstraklasie. Lider, który nie przegrał żadnego meczu ligowego w sezonie 2016/2017, już w 7. minucie objął prowadzenie. Sześć minut później plac gry opuścił z kontuzją Jakub Stanisławski, a zastąpił go Grzegorz Gądek. Polonia prowadziła grę, długo utrzymywała się przy piłce i konsekwentnie atakowała bramkę strzeżoną przez Przemysława Sekułę. Gospodarze na przerwę schodzili, prowadząc 2:0, by ostatecznie wygrać 6:1. Honorową bramkę dla Strzelinianki zdobył w 80. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Jarosław Wróblewski. Po końcowym gwizdku sędziego Poloniści świętowali zwycięstwo oraz mistrzostwo klasy okręgowej. Ekipa z Trzebnicy bardzo szybko zapewniła sobie awans i na miesiąc przed końcem rozgrywek wywalczyła pierwsze miejsce. Polonia jest zdecydowanie najmocniejszym zespołem w klasie okręgowej i jej zwycięstwo nie było dla nikogo niespodzianką.
Jarosław Wróblewski zdobył honorową bramkę
Czarni Jelcz-Laskowice - Dolpasz Skokowa 1:0
KS Żórawina - KP Brzeg Dolny 2:0
Olimpia Oleśnica - Energetyk Siechnice (mecz przełożony na 17 maja)
Piast Żerniki (Wrocław) - Widawa Bierutów 3:0
Zachód Sobótka - Wratislavia Wrocław (mecz przełożony na 17 maja)
Zjednoczeni Łowęcice - Polonia Środa Śląska 1:3

Klasa okręgowa
(wrocławska),
kolejka 25 . 13-14 maja

Strzelinianka Strzelin - pauza

LKS Brożec - Zachód Sobótka 3:2 (2:0)
Strzelcy: Patryk Majewski, Jakub Paczko, Tomasz Bartosz (Brożec)
Brożec: Trzynoga, Gabriel Skoczyliński (Kuśnierz), Grzegorz Skoczyliński, Jasiński, Górski, Karoń, Majewski, Augustyn (Suchecki), Paczko, Korzyński, Bartosz

Piłkarze z Brożca coraz lepiej radzą sobie w tym sezonie. Czy jednak do przebudzenia podopiecznych trenera Łukasza Sucheckiego nie doszło za późno? LKS bardzo dobrze rozpoczął pojedynek. Gospodarze uważnie grali w defensywie i skutecznie w ataku. Klub z Brożca objął prowadzenie po trafieniu Patryka Majewskiego, który wykorzystał podanie Miłosza Korzyńskiego. Jeszcze przed przerwą rezultat podwyższył Jakub Paczko, a w rolę asystenta wcielił się Eliasz Augustyn. Po zmianie stron obrońca z Sobótki ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Goście grali w osłabieniu, ale niespodziewanie zdobyli gola kontaktowego. W odpowiedzi grający trener Łukasz Suchecki dokładnie podał futbolówkę do Tomasza Bartosza, a ten precyzyjnym uderzeniem po raz trzeci pokonał golkipera Zachodu. To nie był jednak koniec emocji. W samej końcówce pojedynku gracz z Sobótki oddał strzał z 30 metrów i piłka wylądowała w siatce LKS-u. Ostatnie sekundy starcia były więc dość nerwowe, ale trzy punkty zostały w Brożcu. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ jeden z graczy z Sobótki został ukarany bezpośrednio czerwoną kartką za brutalny faul. LKS zasłużył na brawa za ambitną walkę i zwycięstwo.
Zjednoczeni Łowęcice - Czarni Jelcz-Laskowice 1:2
Polonia Środa Śląska - Polonia Trzebnica 0:1
Wratislavia Wrocław - Piast Żerniki (Wrocław) 1:2
Widawa Bierutów - Olimpia Oleśnica 4:3
Energetyk Siechnice - KS Żórawina 2:1
KP Brzeg Dolny - Dolpasz Skokowa 5:1

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.