Końcówka rundy jesiennej nie była najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Raka
Piłkarze z klasy A rozpoczęli zasłużoną przerwę zimową. W miniony weekend rozegrano ostatnie mecze rundy jesiennej. Niestety, beniaminek z Borowa zdecydowanie przegrał z Jordanowem Śląskim. Rywale zwyciężyli 8:1, a honorowe trafienie zanotował Dawid Woźniak. Świetny mecz rozegrała Olimpia Podgaj, którą ofensywny duet Radosław Grzywniak – Henryk Furman poprowadził do zwycięstwa nad Polonią Jaszowice. Olimpia zakończyła rundę jesienną na najwyższym miejscu wśród drużyn z naszego regionu w Serie A. Wcześniej awansem swoje mecze rozegrały ekipy z Kuropatnika i Wiązowa.
Klasa A, gr. IV, kolejka 13., 19-20 listopada:

Olimpia Podgaj – Polonia Jaszowice 4:3 (2:1)
Strzelcy: Henryk Furman 2, Radosław Grzywniak, Mariusz Misiewicz (Olimpia)
Olimpia: Waś, Wójcikiewicz, Tatara, Bojczuk, Śliwiński, D. Bąk, M. Bąk, Misiewicz, Cesarz, Furman, Grzywniak. Grali także: Gralec, Włodarczyk, SzczepańskiBKS ma także liczną grupę młodych fanów

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, ale gospodarze wyrównali w 35. minucie. Golkiper zdołał odbić piłkę po strzale z rzutu wolnego Radosława Grzywniaka, ale przy dobitce Mariusza Misiewicza był bez szans na skuteczną interwencję. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Olimpii dał Henryk Furman, który wykorzystał podanie od Radka Grzywniaka. Po zmianie stron kibice gospodarzy cieszyli się z trzeciego trafienia. Swojego jedenastego gola w sezonie zdobył najskuteczniejszy zawodnik z powiatu strzelińskiego w klasie A Henryk Furman. Snajper pokonał bramkarza po szybkiej kontrze. To nie był jednak koniec festiwalu goli w Podgaju. W polu karnym faulowany był Henryk Furman, a „jedenastkę” na gola zamienił pewnym strzałem Radosław Grzywniak. Niestety w 75. minucie lider Olimpii musiał opuścić murawę z czerwoną kartką za faul taktyczny. Polonia grała w przewadze i ruszyła do odrabiania strat. Gola kontaktowego zdobył były piłkarz Olimpii Łukasz Gąsior. Jaszowice cieszyły się jeszcze z trzeciego trafienia, ale zabrakło im czasu na doprowadzenie do remisu. Klub z gminy Kondratowice zwyciężył 4:3 i kończy rundę jesienną na najwyższym miejscu wśród drużyn z naszego regionu w Serie A.

Nefryt Jordanów Śląski – BKS Borów 8:1 (4:0)
Strzelcy: Dawid Woźniak (Borów)
Borów: Galicki, D. Woźniak, A. Rak, Marczak, Kosiński, B. Grzywniak, G. Maciejewski, M. Baran II, M. Maciejewski, Tokarczyk, Górniak (Piętoń)

Goście pojechali do Jordanowa Śląskiego bez pauzującego za kartki środkowego obrońcy Patryka Raka. Pojedynek źle ułożył się dla piłkarzy z Borowa, którzy mieli trudności ze stwarzaniem akcji ofensywnych i już po 45 minutach przegrywali 4:0. Dodatkowo w 35. minucie boisko z kontuzją musiał opuścić Jakub Górniak, a zastąpił go Grzegorz Piętoń. BKS przebudził się dopiero przy stanie 0:5, gdy w polu karnym faulowany był Dawid Woźniak. Sędzia wskazał na „wapno”, a pewnym egzekutorem stałego fragmentu gry był sam poszkodowany. Nefryt był jednak w sobotę o wiele skuteczniejszym zespołem i dołożył jeszcze trzy trafienia, dzięki czemu zwyciężył efektownie 8:1. Goście mecz kończyli w osłabieniu, ponieważ pod koniec pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartką ukarany został Michał Baran II. Końcówka rundy jesiennej nie była najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Andrzeja Raka. Szkoleniowiec ma teraz długą przerwę zimową na jak najlepsze przygotowanie swoich zawodników do decydującej, wiosennej batalii. Kibice z Borowa całą rundę w wykonaniu swoich podopiecznych mogą jednak zaliczyć na plus, a beniaminek sprawił kilka miłych niespodzianek.

Gromnik Kuropatnik – Szaluna Zębice 2:3 (2:1) (mecz rozegrano 30 października)
Strzelcy: Damian Kumaszka, Błażej Cuker (Gromnik)

Foto-Higiena Błyskawica II Gać – Świteź Wiązów 2:2 (1:1) (mecz rozegrano 30 października)
Strzelcy: Sebastian Kornaga, Artur Dewerenda (Świteź)

Galakticos Solna – WKS Wierzbice 3:1
Orzeł Pustków Wilczkowski – Rapid Domaniów 2:4
Kolektyw Radwanice – LZS Stary Śleszów 7:0

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.