Wodne szaleństwa najbardziej lubią młodzi mieszkańcy Strzelina

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wraz z rozpoczęciem wakacji otwarto basen miejski. To dobra wiadomość dla strzelinian, którzy lubią się opalać, pływać i przebywać na świeżym powietrzu. Ale okazuje się, że na basenie czegoś brakuje. Na co trzeba będzie poczekać do przyszłego roku? Prezes SCS-E podkreślił, aby przestrzegać regulaminu ze względu na własne bezpieczeństwo.
W tym roku kąpielisko zewnętrzne w parku miejskim w Strzelinie zostało otwarte w piątek, 23 czerwca. Obiekt jest czynny codziennie od godz. 10.00 do 18.00, a o bezpieczeństwo dba dwóch ratowników. Najwięcej osób przychodzi w weekendy i słoneczne, upalne dni.Strzelinianki Nikola Białkowska (z prawej) i Amelia Kędzierska będą przychodzić na basen przez całe wakacje
Wstęp bezpłatny obowiązuje dzieci do lat 4. Dzieci i młodzież ucząca się od 5 do 25 lat zapłacą 3 zł (z gminy Strzelin 2 zł), a osoby powyżej 25 lat 5 zł. Cennik obejmuje też „Strzelińską Rodzinę Trzy Plus” – dorośli zapłacą 3 zł, a dzieci 2 zł. Bilety są jednorazowe.
Wraz z sezonem letnim i wakacyjnym basen zaczęły odwiedzać młode strzelinianki Jula Stasiak, Lena Idkowiak i Weronika Kwiatek. Jak zgodnie przyznały, wolą zewnętrzny basen miejski, bo mogą się opalać. W czasie wakacyjnej przerwy od nauki mają zamiar przychodzić popływać razem z koleżankami.

Uwielbiają przychodzićna basen
Przy basenie opalały się też mieszkanki Strzelina, które odwiedziły basen razem z dziećmi. - Latem jest przyjemniej posiedzieć na świeżym powietrzu, dzieci mogą się wyhasać, a my się poopalamy i popływamy. Jak przychodzi się z dziećmi od rana do późnego popołudnia, to przydałaby się tutaj budka z lodami albo gastronomia. Może mały plac zabaw dla mniejszych dzieci, aby miały trochę bardziej urozmaicone atrakcje – powiedziała Katarzyna Mikoda.
- Jeżeli tylko pogoda na to pozwala, przychodzimy na basen kilka razy w tygodniu – mówiła Jolanta Stasiak. Mieszkanki Strzelina mają także zamiar sprawdzić stan zbiornika wodnego w Białym Kościele, gdyż jeszcze nie odwiedziły go po remoncie. – Będziemy miały porównanie. Aczkolwiek w Strzelinie mamy basen na miejscu, a do Białego Kościoła trzeba dojechać. Prędzej wybierzemy się tam w weekendy – dodała Mikoda.
- Uwielbiam przychodzić na basen. Podoba mi się, jest bardzo ciepła woda. Zawsze tutaj przychodziłam, jak byłam młodsza. Na pewno będę odwiedzała basen przez całe wakacje. Brakuje jeszcze siatki, żeby pograć – mówiła dwunastoletnia strzelinianka Nikola Białkowska.
- Najlepiej przychodzi się z kolegami i koleżankami, wtedy jest bardziej zabawnie. Ja niedawno zaczęłam tutaj bywać, ale podoba mi się. Fajnie, gdyby była ślizgawka i jakieś atrakcje – stwierdziła Amelia Kędzierska ze Strzelina.Stali bywalcy basenu lubią pływać razem z kolegami
Stali bywalcy basenu zgodnie podkreślają, że lubią pływać ze znajomymi i wspólnie spędzać czas na wodnych szaleństwach. Strzelinianie Dorian Pańkowski, Mateusz Zagórski i Oskar Becherowski przyznali jednak, że przydałaby się budka z jedzeniem.
Więcej w wydaniu papierowym...

komentarze   

A
Byłem na tym basenie ostatni raz kilkanaście lat temu. Patrząc na zdjęcia, NIC się nie zmieniło
2017-07-18 08:16 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież