Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pojemniki Polskiego Czerwonego Krzyża służą do zbiórki niepotrzebnych tekstyliów. Kilka znajduje się także w Strzelinie. Niedawno mieszkańców zaniepokoił widok składowanych ubrań przy jednym z kontenerów. Czy i kto dba o ich regularne opróżnianie? Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników, rozmieszczonych na terenie 14 województw.

PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp.

Kontenery na odzież znajdują się także w Strzelinie. Niedawno jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę na odzież rozrzuconą przy jednym z pojemników. Być może, kontener był już przepełniony, a tekstylia się do niego nie zmieściły. Wśród niektórych wzbudza to obawy powstającego składowiska.

Kto i jak często zajmuje się opróżnianiem pojemników? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Moniką Kozłowską, koordynatorem regionu dolnośląskiego PCK. - Pojemniki są opróżniane na bieżąco. W ramach umowy kierowcy przyjeżdżają co dwa tygodnie i odbierają odzież. Zdarzają się jednak sytuacje, że opróżnianie pojemników w całym powiecie trwa dwa dni. Czasem ktoś wrzuci duży worek i zablokowana jest wrzutnia, przez co następna osoba...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink3 +6 luigi
RE: Kto posprząta?
Cytuję qwer:
Pewna pani poseł powinna posprzątać, bo z tych ciuchów szły pieniadze na jej kampanię wyborczą. Teraz ta pani jest ministrem w tzw. rządzie.

Nie ma czasu na sprzątanie bo musi zajmować się edukacją w duchu chrześcijaństwa. Wszak szatan chodzi po świecie.
2017-07-31 08:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +8 qwer
RE: Kto posprząta?
Pewna pani poseł powinna posprzątać, bo z tych ciuchów szły pieniadze na jej kampanię wyborczą. Teraz ta pani jest ministrem w tzw. rządzie.
2017-07-30 18:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +11 spajker
RE: Kto posprząta?
koto posprząta?. problem z utylizacją. żule nie wezmą sobie darmowej odzieży. żule są pod ochroną i dostaną zasiłki na odzież.
2017-07-28 20:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz