Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Harcerki i harcerze z gminy Strzelin rozpoczęli wakacje nad morzem. Obóz oznaczał nocne warty, spanie w namiotach i śpiewy przy ognisku, ale nie tylko. Młodzież utrwalała też udzielanie pierwszej pomocy oraz poznała zasady kwaterki i pionierki. Ponadto uczestnicy brali udział w wycieczkach i zwiedzili nadmorskie miejscowości.

Dwa tygodnie nad polskim morzem spędziła strzelińska młodzież. Na obozie harcerskim w Pobierowie, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Strzelin, odpoczywało ponad 80 dzieci. Przedział wiekowy uczestników i wynosił od 8 do 14 lat. Pod opieką wykwalifikowanej kadry drużynowych: dh. Beaty Put, dh. Anny Rudkowskiej - Pliszczak, dh. Anny Kłodzińskiej - Małek i dh. Justyny Laszczyńskiej - Mańkowskiej oraz kadry z Łagiewnik, szczególnie dh. Przemka Kucharka oraz komendanta Ryszarda Gacka, harcerki i harcerze spędzali czas, realizując zadania, których hasłem przewodnim był temat „Asterixa i Obelixa”.

Obóz to wspaniała atmosfera, nocne warty, plażowanie, kąpiele w morzu, spanie w namiotach, śpiewy przy ognisku, podchody, gry terenowe, a nade wszystko przyjaciele, wspólna praca i odpoczynek, odpowiedzialność za innych oraz taktyka działania w grupie. Słowem przygoda i wspomnienia na całe życie.

Obóz to także nauka i obowiązki. - Utrwalaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy, symbolikę harcerską, poznaliśmy zasady kwaterki i pionierki, samodzielnie urządziliśmy swoje podobozy, zadbaliśmy o...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink1 0 dzik
RE: Harcerski obóz „Asterix i Obelix”
Ekologia....Wynająć samolot i pryskać to jest ratunek dla lasu
2017-08-04 22:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz