Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podczas przebudowy ciągów komunikacyjnych pierzei południowej Rynku w Strzelinie wykopano fundamenty starych kamienic. Czy znalezisko wpłynie na przebieg rozpoczętych niedawno prac? Co z przewidywanym terminem zakończenia inwestycji i czy teren badają archeolodzy?

We wrześniu rozpoczęły się prace związane z przebudową ciągów komunikacyjnych pierzei południowej Rynku w Strzelinie. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „STEINBUDEX-J.M” Jerzego Majorka ze Świdnicy. Niedawno pisaliśmy więcej na ten temat.

Pracownicy zaczęli od robót rozbiórkowych, zlikwidowali już murki i chodnik. Jednak w połowie września odkopane zostały fundamenty starych kamienic (od strony ul. Floriana). Znalezisko było dobrze widoczne i budziło ciekawość przechodniów.

Zgodnie z umową, przebudowa ma zakończyć się do 15 listopada br., ale wśród mieszkańców pojawiły się wątpliwości w tej kwestii. Czy teren zostanie zbadany przez archeologów? Jak fundamenty wpłyną na przebieg rozpoczętych niedawno prac?

Jak poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk, rozpoczęcie prac budowlanych polegających na...
Więcej w wydaniu papierowym.

komentarze   

Permalink6 +3 O jej
RE: Odkopali fundamenty starych kamienic...
Starsi mieszkańcy pamiętają a młodsi mogą spojrzeć na zdjęcia starego Strzelina i dowiedzą się gdzie stały kamieniczki południowej pierzei Rynku. Czy to odkrycie? Myślę , że nie.
2017-10-05 14:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +9 spajker
RE: Odkopali fundamenty starych kamienic...
Cytuję Kantyna:
Temat nieaktualny bo już zasypali piachem i to od 1,5 tygodnia.Tak na marginesie.

strzelin pięknieje. jeszcze nie skończyli robić a już jest Zakopane.
2017-10-04 18:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +4 Kantyna
Odkopali fundamenty starych kamienic...
Temat nieaktualny bo już zasypali piachem i to od 1,5 tygodnia.Tak na marginesie.
2017-10-03 17:27 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +9 spajker
RE: Odkopali fundamenty starych kamienic...
Cytuję dhl:
Trzeba będzie zwrócić rodowitym właścicielom.

rodowici właściciele nie zrzekli się swoich roszczeń. ciekawi mnie jednak solidnosc niemiecka. patrzę na te fundamenty i nie widzę tam prostej ściany. patrzę i nie widzę tak prostej kostki kamiennej ale widzę nieregularne łupki sklejone gliną tak bez izolacji od wilgoci. na normalnej budowie jak ktoś zauważy stary kamień to jeden ruch koparki i zasypane, spokój, robimy dalej. tutaj za dużo tego.
2017-10-03 12:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +4 dhl
RE: Odkopali fundamenty starych kamienic...
Trzeba będzie zwrócić rodowitym właścicielom.
2017-10-03 12:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +10 spajker
RE: Odkopali fundamenty starych kamienic...
archeolodzy to byli potrzebni zanim postawiono ukraińca. podczas budowy ukraińca wybrano co do cegły stary gruz i postawiono go solidnie na piasku tj na solidnym gruncie. zniszczono wówczas stare niemieckie zasypane piwnice. chodziły głosy że w piwnicach tych znaleziono jakieś stare niemieckie wino , które przybierało już postać galarety. podobno się nie zmarnowało. lepiej aby ktoś się zainteresował ładną nową zabudową rynku a nie resztkami gruzu. rodacy zawsze patrzą do tyłu a nie do przodu.
2017-10-03 12:28 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież