Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podczas przebudowy ciągów komunikacyjnych pierzei południowej Rynku w Strzelinie wykopano fundamenty starych kamienic. Czy znalezisko wpłynie na przebieg rozpoczętych niedawno prac? Co z przewidywanym terminem zakończenia inwestycji i czy teren badają archeolodzy?

We wrześniu rozpoczęły się prace związane z przebudową ciągów komunikacyjnych pierzei południowej Rynku w Strzelinie. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „STEINBUDEX-J.M” Jerzego Majorka ze Świdnicy. Niedawno pisaliśmy więcej na ten temat.

Pracownicy zaczęli od robót rozbiórkowych, zlikwidowali już murki i chodnik. Jednak w połowie września odkopane zostały fundamenty starych kamienic (od strony ul. Floriana). Znalezisko było dobrze widoczne i budziło ciekawość przechodniów.

Zgodnie z umową, przebudowa ma zakończyć się do 15 listopada br., ale wśród mieszkańców pojawiły się wątpliwości w tej kwestii. Czy teren zostanie zbadany przez archeologów? Jak fundamenty wpłyną na przebieg rozpoczętych niedawno prac?

Jak poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk, rozpoczęcie prac budowlanych polegających na...
Więcej w wydaniu papierowym.