Przy wjeździe do Ośna od strony Strzelina nie ma znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h (stan na 27 września br.)

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Do redakcji Słowa Regionu zgłosił się czytelnik, który chciał po zostać anonimowy. Stwierdził, że 26 września został zatrzymany przez policję w Ośnie do kontroli prędkości. Dodał także, że jechał z pracy, a do wsi wjeżdżał od strony Strzelina.
- Funkcjonariusze stali na zatoczce koło sklepu. Poprosiłem o legalizację urządzenia mierzącego prędkość. Była ważna do grudnia tego roku. Powiedziano mi, że dozwolona prędkość w tym miejscu to 40 km/h. Jechałem 71 km/h. Dostałem mandat w wysokości 200 zł i 6 punktów karnych. Przyjąłem go - relacjonował czytelnik. Dodał także, że na drugi dzień kolega, który z nim podróżował zwrócił uwagę, że przy wjeździe do Ośna nie ma ograniczenia prędkości do 40 km/h. W związku z tym dopuszczalne jest 50 km/h. - Pojechaliśmy jeszcze raz w to samo miejsce, nagraliśmy telefonem filmik, na którym widać, że brakuje tam znaku ograniczenia. Jest on dopiero na ostrym zakręcie na końcu przy wylocie na Oławę - kontynuował kierowca. Wspomniał również, że podczas przyjmowania mandatu policjanci strzelińskiej drogówki zatrzymywali jeszcze innych kierowców, których również karali. W tym miejscu warto dodać, że nawet jakby było faktycznie ograniczenie do 40 km/h, to nasz czytelnik i tak dostałby te 200 zł i ,,pokuty”. Jednak wówczas należałyby mu się 4 punkty karne, zamiast 6. A co jeśli te 2 punkty zaważyłyby na przykład na utracie przez niego prawa jazdy?

***
Mimo wielu prób, nie udało nam się uzyskać komentarza od strzelińskiej Policji w omawianej sprawie. Jak tylko otrzymamy jakieś stanowisko, opublikujemy je na łamach gazety.

komentarze   

Permalink7 0 Poszkodowany
...
Najważniejsze że policja wystawia mandaty, kierowcy bez zastanowienia przyjmują i jest ruch w interesie a to że większość z nich jest niesłusznie wystawione to już inna sprawa...
2017-10-21 12:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +2 Fire
RE: Jest ograniczenie, czy go nie ma?
"Jechałem 71kmh" - jak byś z taką prędkością potrącił dziecko na pasach? Jakie by miało szanse? Zrozumiał bym płacz nad przekroczeniem 51km gdzie jest 40ka ale nie 71 gdzie wiadomo, że max mozna jechać 50kmh.
2017-10-15 20:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +3 lapidarny
RE: Jest ograniczenie, czy go nie ma?
Cytuję Maciek:
Skarżycie się, narzekacie i po chwili sami odpowiadacie na pytanie dlaczego ytak się dzieje To przypomnę z wpisów BO NIKT ZA TEN STAN NIE ODPOWIADA.

Odpowiada, tylko nikt wobec tych ludzi nie wyciąga konsekwencji.
2017-10-15 15:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 0 Maciek
RE: Jest ograniczenie, czy go nie ma?
Skarżycie się, narzekacie i po chwili sami odpowiadacie na pytanie dlaczego ytak się dzieje To przypomnę z wpisów BO NIKT ZA TEN STAN NIE ODPOWIADA.
2017-10-15 15:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +6 kierowca
RE: Jest ograniczenie, czy go nie ma?
Bałagan w oznakowaniu dróg powiatowych, sredniowiecze na nawierzchnichach dróg powiatowych, pustka w głowach tzw. drogowców od dróg powiatowych... oto jest obraz powiatu strzelinskiego. A wystarczy wyjechać tylko poza granice powiatu i świat może być piękny. Jak oni (sąsiedzi) to robią że mają proste i prawidłowo oznaczone drogi?
Stąd nawet wróble zwiewają...
2017-10-14 09:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +10 Onona
RE: Jest ograniczenie, czy go nie ma?
Na drogach powiatowych brakuje wielu znaków, wiele też jest starych i zniszczonych, niektóre nowe znaki to "made in china" ledwie zamontowane a uszkodzone albo wyglądają jakby miały 10 lat.
I co? I nic, zero zainteresowania policji, nawet organów nadrzędnych, nikt nic nie może im zrobić, a ty spróbuj nie mieć jakiejś tabliczki w swoim zakładzie, to zaraz kilka urzędów postawi cię do pionu.
2017-10-13 09:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 dst
Takich przypadków jest więcej
PZD również nie ogrania tego czym zarządza: Kondratowice 40km/h od Prus w kierunku Białobrzezia od Edwardowa i Księgienic pod znakiem terenu zabudowanego ograniczenia brak! Podgaj to samo od Karczyna 40km/h ale od Grzegorzowa ograniczenia brak. Temat zgłaszany do wydziału ruchu Policji w Strzelinie kilka miesięcy temu i co ? i nic! Tak funkcjonują służby w tym kraju, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.
2017-10-13 09:16 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież