Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Niedawno przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie odbył się piknik rodzinny pod patronatem burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Doroty Pawnuk. Wcześniej gmina Strzelin wystąpiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o dofinansowanie projektu pn. „Mamo, tato, uczę się i patrzę na to”.

 Jak poinformowała Władysława Maturlak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie, projekt jest realizowany w ramach wspierania jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałaniu przemocy.

W ramach projektu łącznie udało się otrzymać 37 800 zł. Wkład własny gminy to 11 600 zł, a kwota dotacji to 26 200 zł. Do zrealizowania jest wiele różnych zadań. Jednym z nich było zorganizowanie pikniku. Wstęp był wolny. Autorem projektu była Agnieszka Tekiela, przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, oraz jego członkowie.

Tego dnia przygotowanych zostało wiele atrakcji dla najmłodszych. Wśród nich były m.in. dmuchane zamki czy dojna krowa, która cieszyła się ogromną popularnością. Była też fotobudka, gry i zabawy dla dzieci i rodziców, nagrody, cukierki oraz malowanie twarzy. Nie zabrakło stoisk edukacyjnych i sportowych, a nawet darmowych kiełbasek.

Najmłodsi chętnie brali udział w konkursie rysunkowym pn. „Moja rodzina”, a na zwycięzców czekały nagrody. Uwagę wszystkich bez wątpienia zwrócił zabawny klaun na szczudłach, który tworzył z balonów różne postacie. Piknik zgromadził dużo uczestników i cieszył się sporym zainteresowaniem.

 

Komentarze   

Permalink1 0 zapracowani
RE: Piknik pełen atrakcji
do zrealizowania pikniku w dużej mierze przyczynili się także pracownicy socjalni z GOPS w Strzelinie :-)
2017-11-14 15:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz