Jadwiga Sawczuk, Strzelin

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Centrum miasta jest jego wizytówką. Strzeliński Rynek od lat nie pozostawia wątpliwości w kwestii brzydkiego wyglądu. Strzelin jest również jednym z ostatnich miast na Dolnym Śląsku, które wcześniej nie rewitalizowało jeszcze swojego centrum. Co sądzą na ten temat mieszkańcy? Mówili m.in. o południowej pierzei, ratuszu i zamknięciu ruchu samochodowego.

Jadwiga Sawczuk, Strzelin
– Dobrze, jak były te drzewa na południowej pierzei, bo dawały cień i z zielenią było ładnie. Teraz nie wiadomo, co z tego będzie. Może i dobrze, że zamiast murków zamontują ławki. Teraz często policja goni pijących, bo przedtem nie można było wejść do sklepu. Jest dużo kwiatów w Rynku. Szpeci budynek Domu Książąt Brzeskich, bo nie jest wyremontowany. Brzydko wyglądają też te puste tereny, gdzie dawniej stały drewniane baraki.


Bodo Waloch, StrzelinBodo Waloch, Strzelin

– Moim zdaniem, koniecznie powinny zostać pomalowane elewacje w Rynku. Tynki się sypią. Częściowo było już coś robione w kierunku zamknięcia ruchu samochodowego, ale bardzo mało. Powinien być całkowicie zamknięty. Cały czas trzeba bardzo uważać, przechodząc przez Rynek. Było obiecywane, że w przyszłym roku ma się rozpocząć budowa na terenie po barakach. Wtedy będzie ładnie. Najgorzej szpeci ratusz.
Irena Dudek, Strzelin
Irena Dudek, Strzelin
– Nie podobają mi się samochody w Rynku, jest ich tu za dużo. Teraz jest taka sytuacja, że klient jak jedzie na zakupy, to najchętniej wjechałby do sklepu. A jak nie ma gdzie zaparkować, to jedzie dalej. Nie podobają mi się też puste sklepy w Rynku. Jakby zamknęli ruch samochodowy, musiałoby tu być jakieś życie, lokale, rozrywki. Porównując do Świdnicy czy Ząbkowic, to Rynki są śliczne i aż z przyjemnością się tam chodzi. Szkoda trochę wyciętych niedawno drzew, ale nasadzą nowe, mniejsze. Ławki nie powinny być skierowane na budynki, tylko na Rynek, albo postawić je bokiem.
Marian Bober, Strzelin
Marian Bober, Strzelin
- Rynek będzie mi się podobał, jak zrobią ratusz. To jest jedno, jedyne miasto w Polsce, które po wojnie nie ma odbudowanego ratusza. Remont południowej pierzei był potrzebny. Dobrze, że wycięli drzewa. Na murkach siedzieli i pili, a teraz na ławkach będzie to samo. Ale ławki są potrzebne. Ruch samochodowy powinien być w ogóle zamknięty. A jeżeli nie chcą go zamknąć, to powinni zrobić parkingi płatne i trochę by się uspokoiło. Jak jest policja, kierowcy jadą pomału. Jak tylko zniknie, to wieczorami zaczynają się rajdy i pisk opon. Moim zdaniem, jak ktoś chce zobaczyć najbrzydszy Rynek w Polsce, to do Strzelina niech przyjedzie.


Komentarze   

Permalink2 -1 Olo
Ławki
Widzę że nie tylko ja mam takie zdanie na temat tych ławek, zmieńcie projekt puki jeszcze można!!. Ten kto wymyślił żeby były w stronę witryn sklepowych?, powinien do szkoły wrócić!!!. Albo niech się ze mną skonsultuje, za darmo mu projekt zrobię.
2017-11-17 11:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +6 spajker
RE: Rynek oczami strzelinian
"Moim zdaniem, jak ktoś chce zobaczyć najbrzydszy Rynek w Polsce, to do Strzelina niech przyjedzie"----bardzo dobre podsumowanie artykułu. ten rynek to prowizorka a prowizorka zwykle jest bardzo trwała.
2017-11-14 09:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz