Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Powiatowy Ośrodek Wsparcia Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelinie zorganizował duże spotkanie integracyjne pod nazwą ,,Przegląd małych kabaretów”. Przybyli na nie przyjaciele z ośmiu Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa dolnośląskiego oraz śląskiego.

Przy okazji corocznej imprezy, na której podopieczni wykazywali się talentem aktorskim, ośrodek świętował jubileusz 10-lecia swojego istnienia. - Jubileusz to czas przywoływania w pamięci początków naszej działalności, czas wzruszeń i refleksji nad przemijającym czasem. Wydaje się, że to było wczoraj, gdy trudziłyśmy się ogromem pracy, który został włożony w rozpoczęcie działalności. Szybko okazało się, że otwarcie domu to strzał w dziesiątkę, gdyż w naszym powiecie są osoby, które potrzebowały opieki, aktywizacji społecznej oraz azylu, jakim stał się nasz dom - powiedziała kierownik Ośrodka Jolanta Kowalczyk.

Początkowo zajęcia odbywały się w jednej dużej sali. W roku 2008 przeprowadzono ogromny remont placówki dofinansowany z funduszu PFRON, jednak okazało się , że potrzeby w zakresie ilości miejsc są jeszcze większe. W roku 2012 rozbudowano placówkę i można było ją zwiększyć o 6 miejsc. Obecnie z zajęć terapeutycznych korzysta 37 osób. Kierownik domu podziękowała władzom powiatu strzelińskiego, które pomogły w uruchomieniu placówki, pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a szczególnie ówczesnej kierownik Krystynie Ziółkowskiej. Podziękowała całej kadrze , która swoje etaty traktuje jako służbę dla drugiego człowieka. Serdeczne podziękowania przekazała również podopiecznym za to, że mimo ciężkich chwil w chorobie dźwigają się, przychodzą do ośrodka, aby razem spędzić czas, ,,naładować akumulatory”, by samemu radzić sobie w trudach dnia codziennego. Serdeczne słowa skierowała również do rodzin podopiecznych, dziękując za wsparcie, zainteresowanie, troskę i pomoc. Jubileusz to okazja do radości i nadziei na kolejne lata pracy.