Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gimnazjaliści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie (dawne Gimnazjum nr 2) wzięli udział w ważnym, niecodziennym przedsięwzięciu edukacyjnym. Jego początek sięga ubiegłego roku szkolnego.
W czerwcu klasa dziennikarska (obecna IIIb) uczestniczyła w warsztatach „G- Word”, które odbywały się w ramach projektu „Teatr z Klasą”. Podczas tych zajęć uczniowie rozmawiali na temat aktualnych problemów i zagadnień społecznych, z którymi młodzi ludzie spotykają się lub mogą się spotkać. Zagadnieniem omawianym z gimnazjalistami była przemoc seksualna. Na podstawie pracy z uczniami powstał spektakl teatralny wyreżyserowany przez twórców Teatru Układ Formalny. Istotą tego projektu jest możliwość konfrontacji świata uczniów i nauczycieli, którzy uczestniczą w konflikcie. Aktorzy, psycholog i edukatorka seksualna przybyli do naszej szkoły, aby pokazać uczniom spektakl teatralny pt. „Słowo na „G” ”. Sala lekcyjna stała się sceną, na której aktorzy przedstawili problem przemocy seksualnej, której dopuszczają się uczniowie wobec koleżanki z klasy. Spektakl teatralny zrobił na uczniach ogromne wrażenie
W drugiej części spotkania moderatorzy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej prowadzili dyskusję rozwijającą tematykę spektaklu. Obecność edukatora seksualnego i psychologa w trakcie warsztatów umożliwiła uczniom zrozumienie wielu problemów odnoszących się do sfery seksualności, o której mówienie samo w sobie jest trudne. Spektakl teatralny i warsztaty zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Taka, nowatorska formuła edukacyjna stała się pretekstem do rozmowy na bardzo trudne tematy dotykające młodzież i uwrażliwienia jej na ważne problemy społeczne. To także forma zaprzyjaźnienia się z teatrem, który poprzez interakcję aktorów i uczniów stał się dla nich bliższy i ciekawszy.
PSP nr 3 Strzelin
Opr. (MR)