Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zbliżająca się zima to trudny okres dla wszystkich bezdomnych zwierząt. Pamiętają o tym osoby, które decydują się je dokarmiać. Warto pomyśleć też o zapewnieniu im odpowiedniego schronienia. Czy w Strzelinie pojawi się więcej budek dla bezdomnych kotów?

Wiele miast coraz częściej decyduje się pomagać bezdomnym kotom, budując dla nich domki na zimę. Jedna z mieszkanek ul. Grota Roweckiego w Strzelinie już od lat dokarmia bezdomne koty i dlatego czuje za nie dużą odpowiedzialność. Niedawno skontaktowała się ze strzelińskim magistratem, a jej prośba dotyczyła zamontowania budki dla kotów.

Budka powstała dzięki Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie, a strzelińscy strażnicy miejscy wyznaczyli miejsce, w którym można było ją zamontować. - W niektórych miastach takich budek jest bardzo dużo. TOZ ustawił jedną z nich za strzelińskim sanepidem. To nie jest nic śmiesznego. Kotom należy zapewnić takie miejsca. A koty powinny mieć miejsce, w których mogą przezimować – powiedziała Lidia Sobolewska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Strzelinie. Warto zaznaczyć, że miasta coraz częściej muszą walczyć z gryzoniami, a te unikają zakładania gniazd w pobliżu miejsc zamieszkanych przez koty.

Sobolewska dodała też, że w Strzelinie budek dla kotów powinno być zdecydowanie więcej. - Nawet w domkach jednorodzinnych można uchylić małe okienko w piwnicy i wpuścić tego kota. Niech ludzie nie mówią, że kot nabrudzi w piwnicy. Nabrudzi tylko wtedy, kiedy nie będzie miał wyjścia. Najważniejsze dla kota jest schronienie. Jeżeli jest bardzo mocna zima z dużymi opadami śniegu to wtedy trzeba mu jedzenie zapewnić – powiedziała prezes.

Zaznaczyła również, że TOZ chętnie przyjmie każdą ilość karmy dla kotów. Bezdomnych psów w Strzelinie jest coraz mniej, natomiast sytuacja kotów jest inna. Dodała, że karmę można dostarczać w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach 10:00-12:00 do siedziby TOZ-u przy ul. Mickiewicza. Zostanie ona odpowiednio rozłożona niezbędnych miejscach.