Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zaprezentowała się wśród zawodniczek z całej Polski. Z lekką tremą, ale bez kompleksów pokazała pasję i radość ze sportu.

18 listopada w Kompleksie Sportowym Zawiszy w Bydgoszczy zorganizowano I Akademickie Zawody Pole Dance.

W szranki w różnych kategoriach stanęło ponad 50 zawodniczek z całej Polski. Wśród nich była również młodziutka, bo 12- letnia reprezentantka naszego regionu Lena Wlazłowska, która od końca kwietnia trenuje w Studiu Pole Dance Pauliny Rogut w Strzelinie. Dziewczynka rywalizowała z 10 zawodniczkami. Zajęła dobre 8 miejsce. - Były to moje pierwsze zawody, dlatego, choć często występuję na scenie, trochę się denerwowałam - mówi Lena. - Mój układ nie był tak skomplikowany i trudny jak pozostałych dziewczyn. One trenowały wcześniej gimnastykę artystyczną i mają już większe umiejętności. Ja ćwiczyłam akrobatykę tylko przez dwa lata, ale zrezygnowałam z niej dla pole dance. Bardziej mnie zainteresował i tu czuję się lepiej - dodaje.

Start był wielkim przeżyciem dla trenerki i rodziny, która bardzo wspiera dziewczynkę. - Pomysł, aby wystąpić na zawodach, pojawił się już przy pierwszych lekcjach. Potem stworzyłyśmy układ. Przesłałyśmy go do organizatorów, ponieważ tak wyglądały eliminacje - opowiada Paulina Rogut. - W końcu sierpnia otrzymałyśmy wyniki. Wtedy zaczęłyśmy ćwiczyć na poważnie, ale dopiero tydzień przed zawodami ostatecznie dopracowałyśmy układ - wyjaśnia. Mama z babcią zadbały o strój. I Lena mogła śmiało wystąpić. - Atmosfera na zawodach była świetna. Przed występem, wraz z innymi dziewczynkami, wygłupiałyśmy się na drążkach. Całe zawody były niezapomniane, dlatego już myślę o kolejnym starcie. Teraz muszę się tylko wzmacniać, trenować w domu i popracować nad kolejnymi figurami, bo to nie jest tak, że wszystkie są dla mnie łatwe. Wiele sprawia mi trudność, szczególnie kilka przejść, ale się nie poddaję - mówi Lena.

A nam wystarczy tylko dodać, że serdecznie gratulujemy, życzymy wytrwałości i kolejnych sukcesów.