Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Znane przysłowie mówi, że czasami warto dmuchać na zimne. Tak jest w tym przypadku. Póki co nie ma ani mrozu, ani śniegu, ale pogorszenie pogody należy brać pod uwagę. Patrząc w kalendarz, zimę już prawie widać. Inaczej jest, kiedy rozejrzymy się wokół siebie.
Temperatura nawet w nocy nie spada poniżej zera, a śnieg, jeżeli już spadnie, to natychmiast topi się. Jednak służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg i chodników (!) nie czekają z założonymi rękoma na atak zimy. Pisaliśmy na naszych łamach o podpisaniu przez starostwo nowych umów na odśnieżanie i walkę z gołoledzią na drogach. - Jako CUKiT również zimą będziemy prowadzić szereg prac porządkowych – powiedział Ryszard Piestrak, p.o. kierownika zakładu. - Nasze ekipy uprzątną śnieg na skwerach, chodnikach i alejkach osiedli miejskich administrowanych przez CUKiT. Podobne prace będą wykonywane na cmentarzach komunalnych i parafialnych, targowisku miejskim, na parkingach (TIR-ów na ul. Wojska Polskiego, za Tesco, przy stacji kolejowej), w parku przy ul. Okrzei, w tym na drogach dojazdowych do hotelu Maria i domku klubowego Strzelinianki. Ponadto chodniki w ciągu budynków na ul. Grota-Roweckiego, ogród jordanowski i lądowisko dla helikopterów w Chociwelu. Oczywiście przygotowani jesteśmy i do odśnieżania, i do posypywania chodników piaskiem lub solą drogową – poinformował nas kierownik CUKiT-u.
W akcji zima weźmie udział 14 pracowników, którzy ręcznie będą usuwać śnieg i oblodzenia. Ponadto CUKiT, jeżeli będzie taka konieczność, wykorzysta w akcji zima ciągnik Pronar z pługiem, dwie zamiatarki do chodników i alejek marki Limpar i trzy odśnieżarki spalinowe z bocznym wyrzutem śniegu. - Czy jako CUKiT jesteśmy przygotowani do zimy? Tak, sprzęt jest sprawny, zakupiliśmy 10 t piasku i tonę soli drogowej – powiedział nasz rozmówca.
Prognozy pogody na grudzień mówią, że będzie więcej deszczu niż śniegu, a temperatura rzadko będzie spadała poniżej zera. Jeżeli sprawdzą się, to na prawdziwą zimę przyjdzie nam poczekać. Ważne, żeby służby miejskie nie dały się zaskoczyć zimie bez względu na to, kiedy do nas przyjdzie.
Dodajmy, że na grudzień zaplanowano również coroczny przegląd techniczny placów zabaw i zamontowanych tam urządzeń.