W gali uczestniczyli sołtysi
Niedawno swoje urodziny przeżywało kilka szkół naszego powiatu. Swoją ważną rocznicę świętował też Strzelin. Jak przystało na tak poważny jubileusz, 725- lecia założenia miasta, uroczystości nie trwały dzień, ale prawie cały tydzień. Zaczęły się już 26 listopada uroczystą Mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. 29 listopada 41 śmiałków zmierzyło się z testem wiedzy o Strzelinie i Ziemi Strzelińskiej, zaś 30 listopada mieszkańców zaproszono na uroczystą galę do Strzelińskiego Ośrodka Kultury. Uczestniczyli w niej, m.in. wicestarosta Aleksander Ziółkowski, Marek Pelczar komendant Powiatowej Policji w Strzelinie, Krzysztof Dobrowolski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, Michał Kołodnicki, prezes Stowarzyszenia Ziemi Strzelińskiej, Zdzisław Kozicki, prezes GBS w Strzelinie, sołtysi, uczniowie i nauczyciele szkół. Galę otworzył dyrektor SOK-u Dariusz Stępień. Potem głos zabrała burmistrz Dorota Pawnuk. - Jubileusz to okazja do podsumowań i wspomnień, dlatego wydaliśmy interesują minipublikację o dziejach strzelińskiej władzy. Wiemy, że historia miasta była trudna, ale bardzo ciekawa. Strzelin przechodził przez wiele rąk, ale zawsze mieszkali tu ludzie, którzy kochali swoją małą ojczyznę - mówiła. - Naszym zadaniem jest pomóc miastu, aby było piękne jak w czasach swojej świetności – dodała. Następnie ogłoszono wyniki konkursu plastycznego, w którym wzięły udział dzieci z lokalnych przedszkoli i szkół. Wśród wyróżnionych znaleźli się wychowankowie przedszkola miejskiego: Grupa Smerfów, Maria Sikora, Oliwia Sobczyk, Miłosz Wojaczyk, ze szkoły podstawowej w Białym Kościele: Stanisław Fabiś, Amelia Kramarz, Jarosław Kwarciński; szkoły podstawowej nr 5: Maja Komór, Adam Kaczmarek, Michał Kurek; szkoły podstawowej nr 4: Mikołaj Sobczyk, Jagoda Buk, Tomasz Szymanek, szkoły podstawowej nr 3: Nikola Malinowska, Igor Czarniecki, Monika Furmańczyk i Aleksander Olejniczak. Te piękne prace można podziwiać w holu SOK-u.
Wyłoniono również laureatów wcześniej wspomnianego testu. W kategorii klas IV-VI zostali nimi, w kolejności od 3. do 1. miejsca: Hanna Wierzbicka, Hanna Ciuruś, Maja Jan, a w kategorii uczniów klas VII i gimnazjum Gabriela Jas, Paweł Kaczmarek i Magdalena Radzik.Burmsitrz Dorota Pawnuk odniosła się do trudnej historii miasta
Potem zebranych w podróż do początków miasta zaprosił historyk Jacek Dziedziński. Wykład zaczął słowami Olivera Wandell Holmes’a : „Dla człowieka, podobnie jak dla ptaka, świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć, ale gniazdo tylko jedno”. Opowiedział o dziejach miasta od pierwszych wzmianek aż do czasów II wojny światowej. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 pod kierownictwem Mirosławy Szychowiak zaprezentowali spektakl „Jak to ze Strzelinem było”. Jak tradycja nakazuje, na wszystkich czekał urodzinowy tort.
Hanna Wierzbicka, Hanna Ciuruś i Maja Jaz triumfowały w teście wiedzy o Strzelinie i Ziemi Strzelińskiej w kategorii klas IV-VILaureaci konkursu plastycznego otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również