Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Ruszyła zapowiadana od jakiegoś czasu przebudowa stacji kolejowej. Za niespełna rok Strzelin wzbogaci się o nowoczesny obiekt. Informowaliśmy na naszych łamach o remoncie stacji kolejowej w Strzelinie.
Inwestycja warta ponad 10 mln zł zostanie zrealizowana ze środków PKP S.A i budżetu państwa. Za niespełna rok przedwojenny budynek odzyska pierwotny wygląd a wnętrze częściowo nowe funkcje. Podstawową funkcją odnowionej stacji będzie obsługa pasażerów, korzystających z usług kolei. Ponadto wygospodarowana zostanie powierzchnia na nową siedzibę strzelińskiej straży miejskiej i pomieszczenia na archiwum miejskie. Lokatorzy mieszkający na stacji zachowają swoje lokale. Uporządkowana i poszerzona zostanie część parkingowa, która została pomyślana tak, żeby kierowcy i rowerzyści byli zadowoleni. Na otwarcie stacji po remoncie musimy jeszcze poczekać kilka miesięcy. Dziś możemy jedynie mieć nadzieję, że żadne niespodziewane wydarzenia nie spowodują wydłużenia remontu.
Tymczasem jednak, jako pasażerowie musimy liczyć się z niedogodnościami, jakie niesie ze sobą każda budowa. Od tygodnia budynek stacji jest niedostępny dla klientów kolei. - PKP S.A. w związku z modernizacją dworca w Strzelinie uruchomiła dworzec tymczasowy – poinformował nas Tomasz Leś z biura prasowego PKP. - Budynek ma zapewnić pasażerom podstawową obsługę, w tym kasy biletowe oraz toaletę – wyjaśnił nasz rozmówca. To znaczy, że na czas remontu kasa, poczekalnia i toaleta dla pasażerów mieścić się będzie w specjalnych kontenerach. Białe kontenery, czyli dworzec tymczasowy, stanęły przy wejściu na perony od strony postoju taxi, patrząc od placu manewrowego PKS za budynkiem remontowanej stacji.
Z informacji, jakie zdobyliśmy z innego źródła, wynika, że tymczasowy dworzec będzie ogrzewany. Oby! Póki co mrozów wprawdzie nie ma, ale pociągi się spóźniają.

Komentarze   

Permalink2 +1 Wielbiciel
Remont
Haha w niecały rok wyremontują? Ludzie w Smardzowie 2 budy męczą już ponad rok i końca niewidać a niewiele są wieksze od tych baraków tymczasowego dworca ale tak to jest gdy Wykonawca skąpi na pensje to zatrudnił ukraińców a ktoś kto z nimi miał lub ma doczynienia to dobrze wie że to nie mistrzowie szybkości w pracy lecz zwykłe obiboki lepszy napity Polak ale fachura niż oni a co do zaangażowania Strzelińskiej straży to zejdż na ziemie ta formacja to fikcja niektóre miasta dawno to zrozumiały i zlikwidowały Oni są zaangażowani tylko w tedy gdy jest okazja wlepić mandacik za parkowanie bo to żywa gotówka dla miasta a nie ganianiem znajomych wandali i pijusów.
2018-05-01 10:07 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 dstt
RE: Remont, czyli niedogodności
Przede wszystkim solidny monitoring żeby zaraz jakiś półgłówek sprejem nie pobazgrał budynku. I zaangażowanie straży miejskiej w ochronie dworca, będą na miejscu więc może będzie bezpieczniej.
2017-12-27 20:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz