Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
W strzelińskim rynku na ukończeniu są prace związane z przebudową ciągów komunikacyjnych wraz z terenami przyległymi południowej pierzei. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji m.in. usunięto kamienny murek oraz kilkanaście jarząbów szwedzkich, które zastąpiły inne niskopienne drzewa i krzewy.
Po wprowadzeniu niższego drzewostanu uliczne lampy na pierzei południowej wreszcie oświetlają chodniki, a nie korony zbyt wysokich drzew. Ponadto, rozebrano betonowe płyty chodnikowe, które zastąpiono kamienną nawierzchnią z płyt oraz kostki granitowej. Od strony ulicy Wodnej powstał podjazd dla niepełnosprawnych. Podobne udogodnienie dla osób niepełnosprawnych zostało również wykonane od strony ulicy Świętego Floriana.

komentarze   

Permalink7 +3 Res
.
A mnie interesuje kto zaprojektował te ławki skierowane du.pą do ratusza? Moim zdaniem to głupie jest usiąść na takiej ławce i w chwili odpoczynku oglądać np delikatesy... Ktoś nie pomyślał ?
2018-01-13 22:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +4 spajker
RE: Prace na ukończeniu
Cytuję Kazik:
Duma i uznanie z inwestycji mieszkańców władzy odebrało wzrok. Ten Murek od ul. Wodnej to również wasze dzieło?£

ten murek w linii swojej budowy nie wystaje poza linię ukraińca a zatem urzędnicy "nie mogli" go ująć w swoim planie renowacji przedmurza budynku. murek niech zostanie. jest on pomnikiem urzędniczego myślenia i władz miasta jak i władza spółdzielni. murek dobrze wpisuje się w bieżącą politykę, w której promuje się wykolejeńców numerem na biednego a gani się ludzi pracowitych i mądrych. taki obszczymur z rynku czyli po nowemu "wykluczony" zanim przyzwyczai się lać na nowe piękne granitowe płyty musi przecież się gdzieś odlać. stary murek to ostoja przyzwyczajeń obszczymurów, to pomnik urzędniczego censored-lizmu.
2018-01-13 16:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 -3 spajker
RE: Prace na ukończeniu
a kiedy rozbiórka ukraińców?
2018-01-11 09:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +8 Ja
RE: Prace na ukończeniu
Scalinata do Trininta dei Monti. Bomba. Otwarcie, wstęgi, ordery. Kiedy?
2018-01-11 05:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +6 Kazik
RE: Prace na ukończeniu
Leonie z Rynku ten relikt to ludzkie myślenie i takie intelektualne obciążenie przeszłością z której to dzieło pochodzi? Czy wytwór prezentowany na zdjęciu jest sam w sobie tą pamiątką po tamtych nie do końca chlubnych czasach?
2018-01-11 04:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +4 Leon z Rynku
RE: Prace na ukończeniu
Ten murek jest reliktem danego. I tak musi już na wsze czasy być. O korzeniach zapominać nie wolno. Nie wolno nam zapomnieć o tym co było chociaż jest inaczej. :oops:
2018-01-10 22:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +12 Kazik
RE: Prace na ukończeniu
Duma i uznanie z inwestycji mieszkańców władzy odebrało wzrok. Ten Murek od ul. Wodnej to również wasze dzieło?£
2018-01-10 21:51 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież