Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zakończyła się budowa kanalizacji sanitarnej do Ośrodka Wypoczynkowego „Nad Stawami” w Białym Kościele. To kolejny etap modernizacji obiektu, z którego chętnie korzystają zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający gminę Strzelin turyści.
W ramach inwestycji wykonano kanalizację sanitarną umożliwiającą odbiór ścieków sanitarnych z ośrodka wypoczynkowego oraz kilkunastu budynków mieszkalnych i kilku działek budowlanych zlokalizowanych już w obrębie sąsiedniego sołectwa Gębczyce. Łącznie powstała sieć kanalizacji grawitacyjnej o długości 765,0 mb i tłocznej o długości 684,0 mb. Projekt obejmował również budowę dwóch pompowni.
Na sfinansowanie inwestycji strzeliński samorząd pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości blisko 945 000 zł. Nieco ponad 236 000 zł z powyższej kwoty jest dotacją, a ok. 709 000 zł to pożyczka uzyskana na preferencyjnych warunkach. Całkowita wartość zadania, które zrealizowała firma WASBUD Roberta Wąsa z Grodkowa, wyniosła 1,225 mln zł.