Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Swój muzyczny talent odkryła już jako kilkulatka. Teraz gra na pianinie, a nawet sama nauczyła się grać na gitarze i ukulele. Zuzia Charęza to gimnazjalistka o wyjątkowym głosie, co udowadnia występując w różnych konkursach wokalnych. Zaskakuje fakt, że na co dzień dziewczyna słucha ciężkich brzmień. Czym jest dla niej śpiewanie i co stawia zaraz na drugim miejscu?
Kiedy była małą dziewczynką,Od czterech lat Zuzia jest harcerką. Gra na pianinie, gitarze i ukulele wszędzie było jej pełno. Obecnie Zuzanna Charęza z Czerwieńca w gminie Kondratowice jest uczennicą II klasy Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 i IV klasy Samorządowej Szkoły Muzycznej w Strzelinie. Ma wiele zainteresowań, ale jej największą pasją jest muzyka i śpiew, co trwa już kilkanaście lat.
Zuzia lubiła śpiewać odkąd pamięta. Później zaczęły się konkursy, w których odnosiła pierwsze sukcesy. Okazało się to jednocześnie dużą motywacją do dalszej pracy. Kilka lat temu uczęszczała też na naukę śpiewu do Mikoszowa.
W SSM dziewczyna uczy się gry na pianinie, ale warto podkreślić, że samodzielnie nauczyła się grać na gitarze i ukulele. - W podstawówce pani nauczycielka zagrała na lekcji utwór „Dla Elizy”. Kilka tygodni później dowiedziałam się o powstającej szkole muzycznej. Powiedziałam mamie, że chciałabym do niej pójść. Najpierw myślałam, że sama będę ustalać, jakie utwory będę grać. Okazało się inaczej, ale nie byłam zawiedziona, to ciekawe przeżycie i do tej pory nie żałuję – mówi Zuzia.

Daje energię
Dla niektórych może być zaskoczeniem, że nasza rozmówczyni na co dzień lubi słuchać ciężkich brzmień. Nie przepada też za polską muzyką. - Są utwory, które mi się podobają, ale bardziej wolę muzykę zagraniczną. Moim autorytetem najpierw była Christina Perri, która ma piękną barwę głosu i tworzy piękną muzykę, podobnie jak Sia. Teraz, kiedy słucham rapu lub ciężkiej muzyki, to ona daje mi energię – wyjaśnia dziewczyna.
Przed publicznością najczęściej śpiewa piosenki po polsku. Przede wszystkim dlatego, aby inni zrozumieli, o czym śpiewa. Startować w konkursach wokalnych zaczęła spontanicznie. Jak przyznaje, lubi brać w nich udział i sprawia jej to wielką radość, dlatego często sama szuka nowych możliwości.
- Czasami na przygotowania jest miesiąc, a innym razem tylko tydzień. Ważne, żeby przyswoić dobrze tekst piosenki i wyćwiczyć dykcję, aby tekst był zrozumiały – opowiada.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink1 +1 Fanka
RE: Gdy śpiewa czuje się jak ryba w wodzie
:P :P :P
2018-03-09 13:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz