Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W siedzibie Stowarzyszenia Św. Celestyna w Mikoszowie rozwiązano turniej pn. „Z prewencją na TY”, który zorganizowali strzelińscy policjanci. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z placówek leczniczych i ośrodków szkolno-wychowawczych powiatu strzelińskiego i Kątów Wrocławskich.
Nasz region reprezentowali Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Strzelinie, Zespół Placówek Oświatowych w Strzelinie z siedzibą w Skoroszowicach i gospodarze, czyli Stowarzyszenie Św. Celestyna w Mikoszowie.
Turniej składał się z dwóch części. Uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, np. jak zabezpieczyć swoje mienie, o ruchu drogowym, kiedy stosować odblaski, jak wyposażyć pojazd, na temat policji i profilaktyki zdrowia. W drugiej części wykonali w grupach prace plastyczne pt. ,,Chrońmy przed oszustwem każdego, zwłaszcza starszego”, które zaprezentowali przed rozdaniem nagród. Plakaty pokazywały, jakie niebezpieczeństwa napotykają starsi, a także jak ich od nich ustrzec i pomagać. Wszystkie były bardzo wartościowe i dobrze przygotowane, a przedstawiciele grup opowiadali o nich z dużym zaangażowaniem.
W całym turnieju trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego większość grup otrzymała I miejsce. W rozdawaniu nagród pomagali m.in. Marek Warcholiński, starosta powiatu strzelińskiego, Kazimierz Nahajło, sekretarz gminy Strzelin i Jan Rudy, sekretarz Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Laureatom gratulujemy!
Dodaj komentarz