Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Centrum każdego miasta jest jego wizytówką. Jednak w przypadku strzelińskiego Rynku taka wizytówka nie świadczy najlepiej o mieście. Mieszkańcy coraz częściej zwracają uwagę, że teren wzdłuż ulicy Jana Pawła II coraz bardziej przypomina wysypisko śmieci. Pytają czy tak powinien wyglądać Rynek i zastanawiają się, czy śmieci będzie coraz więcej. Trudno nie zgodzić się z takimi opiniami.

W trawie leżą m.in. butelki, kartony, opakowania po papierosach czy reklamówki. Z terenu często korzystają też właściciele czworonogów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach. Obok znajduje się plac zabaw. Taki widok oglądają zarówno przechodnie, jak i kierowcy odwiedzający Rynek. Łatwo się domyślić, czy zachęca ich to do ponownych odwiedzin centrum miasta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Strzelinie ogłosiła przetarg na sprzedaż terenu północnej pierzei Rynku. Gmina Strzelin, mająca prawo pierwokupu, nie była zainteresowana nabyciem tego terenu. Od maja 2017 r. jest nowy właściciel zaśmieconej obecnie działki o wielkości 0,51 ha.

 

Komentarze   

Permalink5 +1 spajker
RE: Tu na razie jest śmietnisko…
Cytuję Dejv:
Remont południowej pierzei - 2018 rok, Remont wschodniej - 2050r, budowa ratusza - 2085r, zabudowanie pierzei północnej 2120r. Jeżeli patrząc na rozwój naszego miasta to z dobrymi wiatrami tak to mniej-więcej może wyglądać :cry: ;-)

ojciec niemieckiego socjalizmu, jego założyciel , pod koniec 19 wieku mówił że cel jest niczym, ruch jest wszystkim. najmądrzejszy człowiek świata, dalajlama 14ty jako buddysta mówi że droga jest celem. oznacza to że ważne aby prowadzić działania, sadzić kwietniki, robić łąwki a nie aby osiągnąć jakiś cel. osiągnięcie celu prowadzi do bezrobocia, gdzie ludzie będa pracować jak już wszystko zostanie zrobione? prawdziwy smakosz gastronomiczny je potrawę godzinę i rozkoszuje a to smakiem rukoli, a to smakiem wołowiny, a to smakiem koperku itd. prymityw w 20 sekund połknie talerz i zrozumie tylko to że ma już pełny żołądek. trzeba być smakoszem, socjalistą i buddystą aby zrozumieć pozytyw strzelińskiego rynku. dodam jeszcze że 46 letnie ukraińce w rynku mają prawo ubiegać się o status zabytku z racji wieku aczkolwiek miały być prowizorką służącą zapakowaniu dużej liczby ludzi w krótkim czasie z racji skutków wojny.
2018-04-18 10:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +5 Dejv
RE: Tu na razie jest śmietnisko…
Remont południowej pierzei - 2018 rok, Remont wschodniej - 2050r, budowa ratusza - 2085r, zabudowanie pierzei północnej 2120r. Jeżeli patrząc na rozwój naszego miasta to z dobrymi wiatrami tak to mniej-więcej może wyglądać :cry: ;-)
2018-04-17 16:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +6 Dejv
RE: Tu na razie jest śmietnisko…
Remont południowej pierzei - 2018 rok, Remont wschodniej - 2050r, budowa ratusza - 2085r, remont pierzei północnej 2120r. Jeżeli patrząc na rozwój naszego miasta to z dobrymi wiatrami tak to mniej-więcej może wyglądać :cry: ;-)
2018-04-17 16:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 0 latryna
RE: Tu na razie jest śmietnisko…
Cytuję Kantyna:
Nie ma dramatu.Południowa pierzeja wieńczy architektoniczny sukces przebudowy.Dołączy wschodnia pierzeja i będzie tak pięknie jak nigdy dotąd i jak nigdzie indziej.Apropos kto wybrał nutę naszego hymnu(jak śpiewa Bodzio dojczland dojaczland ybe ales o 12) i czy nie można by zmienić barw naszej flagi na inne kolory?

Sukces przebudowy...aż mnie brzuch rozbolał tak się uśmiałem. Architektoniczna porażka.
2018-04-17 16:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 -1 Kantyna
Tu na razie jest śmietnisko…
Nie ma dramatu.Południowa pierzeja wieńczy architektoniczny sukces przebudowy.Dołączy wschodnia pierzeja i będzie tak pięknie jak nigdy dotąd i jak nigdzie indziej.Apropos kto wybrał nutę naszego hymnu(jak śpiewa Bodzio dojczland dojaczland ybe ales o 12) i czy nie można by zmienić barw naszej flagi na inne kolory?
2018-04-17 16:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz