Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Społeczność PSP nr 5 w Strzelinie wie, jak rozsądnie gospodarować odpadami. Szerząc zachowania przyjazne środowisku, zorganizowała „Strzeliński Dzień Recyklingu”. Każdy miał okazję oddać butelki PET, makulaturę, baterie, przejechać się na stacjonarnym energorowerze i dowiedzieć, jak długo rozkładają się różne odpady.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie zorganizowała „Strzeliński Dzień Recyklingu”. Proekologiczna akcja, zorganizowana w strzelińskim Rynku w godz. 11:00 – 13:00 była elementem projektu „Elektrownia Dziecięcej Energii”, dofinansowanego z programu grantowego „Fundusz Naturalnej Energii”, realizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A. w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. Głównym celem projektu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku i promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie odpadami.Energorower przekształca energię mechaniczną na elektryczną
W Rynku można było przejechać się na stacjonarnym energorowerze i przy okazji wytworzyć energię zasilającą kilka laptopów. Energorower został zakupiony w ramach projektu i będzie wykorzystywany w różnych akcjach szkolnych. Spore zainteresowanie budził baner, pokazujący czas rozkładu różnych odpadów. Butelka plastikowa rozkłada się od 100 do 1 000 lat, szkło 4 000 lat, pielucha 400 lat, puszka aluminiowa 100 lat, a torebka plastikowa 300 lat.
Mieszkańcy chętnie włączyli się do akcji, a w Rynku pojawili się m.in. uczniowie strzelińskich szkół oraz przedszkoli. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Szkołę wsparli sponsorzy oraz instytucje: Urząd Miasta i Gminy w Strzelinie, Nadleśnictwo Henryków i Strzeliński Ośrodek Kultury.
Odwiedzający Rynek wymieniali butelki PET, makulaturę i baterie na sadzonki drzew i krzewów, ufundowane przez strzeliński magistrat. Sadzonki drzew iglastych rozdawali przedstawiciele Nadleśnictwa Henryków, a społeczność PSP nr 5 przygotowała liczne atrakcje.

Komentarze   

Permalink1 0 spajker
RE: Sadzonki za baterie i makulaturę
strzeliński dzień recyklingu - jeden dzień recyklingu w roku

dobrze by dożyć czasów kiedy będzie dzień bez recyklingu - jako jedyny w roku
2018-04-20 10:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz