Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje o ucieczkach więźniów. Na łamach Słowa Regionu, z uwagi na to, że w Strzelinie jest zakład karny, informujemy o podobnych sprawach. Rzadko jednak piszemy o karze, jaka spotyka uciekinierów.

W przypadku skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Strzelinie kilkukrotnie pisaliśmy o więźniach, którzy nie wrócili na czas do zakładu karnego. - W skali roku prokuratura odnotowuje od kilku do kilkunastu podobnych przypadków – poinformowała nas Monika Rakus, prokurator rejonowy. Skazani mogą otrzymać zgodę na czasowe opuszczenie zakładu karnego w ramach nagród wolnościowych. Może to być również zezwolenie na intymne widzenie bez dozoru lub pobyt poza obrębem więzienia, na okres nie przekraczający 30 godzin lub zezwolenie na opuszczenie zakładu karnego bez dozoru, na okres nie przekraczający 14 dni. Ponadto skazani mogą pracować poza więzieniem, co niektórych kusi, żeby nie wracać za mury zakładu karnego.

Na początku kwietnia tego roku przed Sądem Rejonowym w Strzelinie stanął 25- letni Marcin C., odbywający karę pozbawienia wolności w Strzelinie. - Marcin C. w marcu 2017 roku korzystał z zezwolenia na czasowe opuszczenie zakładu karnego (przepustki – red.). Niestety, bez usprawiedliwionej przyczyny nie wrócił do zakładu karnego na czas, czym dopuścił się przestępstwa z art. 242 §2 Kodeksu karnego. Za ten czyn sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności – powiedziała prokurator.

Marcin C. przebywał nielegalnie poza zakładem karnym od połowy marca, do grudnia 2017 r. Kilka miesięcy wolności, czyli ukrywania się przed policją, kosztować go będzie dodatkowe pół roku w więzieniu. Skazany, jako więzień, nie ma stałego źródła dochodów i dlatego sąd zwolnił go z kosztów postępowania. Taki z reguły jest dla skazanych finał niestawienia się w więzieniu po przepustce lub pracy poza murami więzienia.

 

 

 

Komentarze   

Permalink1 0 franek
dolas
czysty Bareja. więzień jak widać potrafi liczyć w odróżnieniu od sądu. na wolności był 9 miesięcy, za to dostał dodatkowe 6 miesięcy paki. witaj szkoło! szkoda, że nie ukrywał się dłużej, pewnie by mu się opłaciło.
2018-08-31 08:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz