Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Milion złotych z budżetu Województwa Dolnośląskiego i dotacje dla 22 gmin. Wśród nich znalazła się też gmina Strzelin. Pieniądze zostaną przeznaczona na budowę pomostów pływających na terenie Ośrodka Wypoczynku „Biały Kościół” w Gębczycach. Jak będą wyglądały szczegóły tej inwestycji?
Gmina Strzelin otrzyma z budżetu Województwa Dolnośląskiego pomoc finansową w formie dotacji celowej w wysokości 49 000 zł z przeznaczeniem na budowę pomostów pływających na terenie Ośrodka Wypoczynku „Biały Kościół” w Gębczycach. Środki finansowe pochodzą z otwartego konkursu pn: „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018”, który wpisuje się w działania związane z Dolnośląskim Rokiem Odry.
Do konkursu przystąpiło 69 gmin. Pieniądze z budżetu województwa w wysokości 1 mln zł pozwoliły na udzielenie dotacji 22 gminom, w tym gminie Strzelin. Pozostałe 47 gmin wpisano na listę rezerwową.
- W ramach zadania, które planujemy zrealizować w roku bieżącym, w okresie wakacyjnym, przewiduje się budowę pomostów pływających (2 sztuki) mocowanych do dna zbiornika za pomocą bloczków betonowych (tzw. martwych kotwic). Zaprojektowano ograniczenie strefy kąpieli z dwoma drabinkami zejściowymi oraz lokalizację stanowiska ratowników. Każdy z projektowanych pomostów będzie miał długość 24 metrów – poinformowała burmistrz Miasta i Gminy Strzelin Dorota Pawnuk.
Pomosty będą z drewna sosnowego, ryflowanego, impregnowanego ciśnieniowo. Zakotwione będą za pomocą tzw. martwych kotwic oraz stalowych łańcuchów, które uwzględniać będą falowanie i zmiany poziomu wody. Wykonane zostaną również trapy dojściowe do pomostów od strony lądu. W budżecie gminy Strzelin na rok 2018 zabezpieczono na ten cel tę 145 000 zł.