Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Wybór szpitala, w którym ma przyjść na świat nasza pociecha, to poważna decyzja. Za tym, żeby to był strzeliński SCM, przemawia wiele argumentów. Ale najlepiej przekonać się samemu.
Pojawienie się w rodzinie małego dziecka zawsze jest wielkim wydarzeniem. Zwykle jest tak, że noworodek swoje pierwsze dni życia spędza w szpitalu. I to nie dlatego, że jest chory, ale dlatego, że tam się urodził, a później pozostawał pod opieką lekarzy i pielęgniarek. - Oddział noworodkowy Strzelińskiego Centrum Medycznego jest oddziałem I stopnia referencyjności – powiedziała dr Eleonora Kluba, ordynator oddziału. - Jest to niewielki kameralny oddział i wykazuje wszystkie płynące z tego faktu korzyści. Na naszym oddziale pracuje dwoje lekarzy. Drugim doktorem pracującym na oddziale noworodkowym jest dr Piotr Jankowski, zastępca ordynatora oddziału .
- Ostatnio wzbogaciliśmy się o nowy aparat USG, co pozwoliło poszerzyć listę świadczonych usług medycznych. Wszystkie dzieci poddawane są badaniom USG główki, czyli badaniu ośrodkowego układu nerwowego, brzucha oraz USG stawów biodrowych. Dzięki temu, potrafimy wykryć nieprawidłowości, których nie widać w badaniu fizykalnym. Poza tym, niektóre nieprawidłowości rozwoju nie dają objawów we wczesnym okresie życia noworodka – wyjaśniła pani ordynator.
Jednym z atutów strzelińskiej neonatologii jest indywidualne podejście do każdego noworodka.
- Mamy, które rodziły już dzieci w innych placówkach medycznych, twierdzą, że oczekiwały takiej, jak w SCM opieki dla siebie i swoich maluchów. Sprzyjają temu stosunkowo niewielkie rozmiary oddziału i wynikająca z tego faktu możliwość bezpośredniego i częstego kontaktu z personelem medycznym -powiedziała pani doktor.
Wybierając szpital, gdzie przyjdzie na świat nowy członek rodziny, rodzice kierują się wieloma kryteriami. Jednym z nich jest na pewno wyposażenie oddziału w sprzęt medyczny. - Strzeliński oddział neonatologiczny dysponuje stanowiskiem do resuscytacji, zakupiliśmy właśnie nowy aparat USG, dysponujemy inkubatorami, pompami infuzyjnymi, kardiomonitorami, żeby wymienić tylko część wyposażenia. W najbliższym czasie pojawi się sprzęt do wentylacji nieinwazyjnej, co pozwoli na wsparcie oddechowe dzieci oczekujących na przewiezienie do szpitali specjalistycznych - powiedział dr Piotr Jankowski
- Poród w mniejszych, kameralnych oddziałach, jak tutaj w Strzelinie, jest dla przyszłej mamy bardziej komfortowy, a pobyt w szpitalu daje poczucie spokoju psychicznego – zapewnił dr Jankowski.
Wiadomo, że każdy pobyt w szpitalu wiąże się z odwiedzaniem pacjentki przez bliskie osoby. W przypadku, kiedy urodził się nowy człowiek, tych odwiedzin jest więcej. Najbliżsi chcą jak najszybciej zobaczyć noworodka, pogratulować mamie. - Odwiedziny na naszym oddziale są czymś codziennym. Staramy się nie ograniczać kontaktu pacjentek z rodzinami. Widzimy czasem, że mamy, zwłaszcza po cesarskim cięciu, są zmęczone i chcą odpocząć. Jeżeli tak jest i mama oczekiwałaby od nas wsparcia, na noc przenosimy dziecko do innej sali, pod opiekę neonatologa i pielęgniarek . Jeżeli partner rodzącej kobiety, i ona sama, chcą, żeby był obecny przy porodzie, to oczywiście istniej taka możliwość. Dodam, że w naszym szpitalu nie pobieramy z tego tytułu żadnych opłat – zauważyła ordynator.
W ciągu najbliższych dni, już od maja, przy oddziale noworodkowym powstanie poradnia neonatologiczna. - Chcemy, żeby mama, której dziecko urodziło się w strzelińskim szpitalu i opuszcza oddział mogła liczyć na fachową pomoc i poradę.
Piszemy dzisiaj o oddziale neonatologicznym strzelińskiego SCM. Wcześniej przedstawialiśmy oddział ginekologiczny. Podobnie jak w poprzednich artykułach, pragniemy przypomnieć, że, zanim dziecko przyjdzie na świat przyszłe mamy mogą przygotować się do porodu w szkole rodzenia przy SCM. Tak właśnie wygląda opieka nad przyszłą mamą i noworodkiem w strzelińskim szpitalu.

Komentarze   

Permalink6 0 Kasia
Dardzo dobry
Dr Jankowski to "ekstra klasa", posiada ogromne doświadczenie w prowadzeniu i leczeniu noworodków w stanie bardzo ciężkim. Strzelińskie noworodki mogą liczyć na opiekę na najwyższym poziomie.
2018-05-17 18:39 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +1 spajker
RE: Urodzić się w Strzelinie? Dlaczego nie...
Cytuję szkoda:
no szkoda ci pewnie tego, że do nikogo podobny nie jesteś...Cytuję spajker:
kobieta rodzi na porodówce,
w korytarzu na ławce siedzi mąż i niecierpliwie przebiera nogami,
nagle słychać wrzask noworodka,
mężczyzna zrywa się na nogi i woła do żony- i do kogo podobny?
żona na to aaaa.... nie znasz,,,nie znasz....

dziękuję dziękuję. jestem podobny do siebie. nie naśladuję brucea lee, nie naśladuję jakiegoś polityka, nie jestem kopią ani powieleniem jakiegoś celebryty. nie jestem zakładnikiem ekonomicznym jakiejś firmy ani zakładnikiem umysłowym jakiejś partii czy jakiejś religii. jestem sobą. jakość sama w sobie i oby inni tak mieli, oby byli sobą i przestali być niewolnikami umysłowymi i ekonomicznymi innych osób.
2018-05-15 21:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 -1 Ania
Najlepszy
Dr. Jankowski to wysokiej klasy specjalista w swej dziedzinie. Strzelin już dzieki nimi może starać się o II stopień referyncejnosci.
Kilka razy dzięki niemu dosłownie mój syn żyje na OITN we Wrocławiu.
2018-05-15 21:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -5 szkoda
,
no szkoda ci pewnie tego, że do nikogo podobny nie jesteś...Cytuję spajker:
kobieta rodzi na porodówce,
w korytarzu na ławce siedzi mąż i niecierpliwie przebiera nogami,
nagle słychać wrzask noworodka,
mężczyzna zrywa się na nogi i woła do żony- i do kogo podobny?
żona na to aaaa.... nie znasz,,,nie znasz....
2018-05-15 19:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +1 Kantyna
Urodzić się w Strzelinie? Dlaczego nie...
Urodziłem się i mieszkam w Strzelinie
2018-05-15 14:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +5 spajker
RE: Urodzić się w Strzelinie? Dlaczego nie...
kobieta rodzi na porodówce,
w korytarzu na ławce siedzi mąż i niecierpliwie przebiera nogami,
nagle słychać wrzask noworodka,
mężczyzna zrywa się na nogi i woła do żony- i do kogo podobny?
żona na to aaaa.... nie znasz,,,nie znasz....
2018-05-15 10:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz