Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niestety, zdarza się, że szwankuje nam zdrowie. A wtedy zazwyczaj szukamy ratunku u lekarza w przychodni. Szpital tuż za oknem i komputeryzacja przychodni to atuty przyszpitalnego POZ. Mówiąc o Strzelińskim Centrum Medycznym Spółka z o.o, mamy zwykle na myśli szpital.

 Tymczasem spółka oferuje dużo szerszy zakres usług medycznych. Częścią SCM jest POZ, czyli podstawowa opieka zdrowotna, a mówiąc inaczej przychodnia. - Nasz POZ został powołany do życia dziesięć lat temu. Obecnie jest to profesjonalny zespół lekarzy i pielęgniarek – powiedziała Magdalena Puziewicz-Karpiak, prezes SCM. Przychodnia mieści się w zaadaptowanym do tego celu budynku tuż obok szpitalnego parkingu i zaledwie kilkadziesiąt metrów od szpitala. - Pracuję w tutejszej przychodni od ośmiu lat i muszę przyznać, że z przyjemnością przyjeżdżam do Strzelina – usłyszeliśmy od doktora Edwarda Majowskiego, internisty. Podobnie o pracy w przychodni wypowiadała się doktor Małgorzata Magdziarz- Madejek, internistka przyjmująca w przyszpitalnym POZ. - Pracuję w przychodni dopiero osiem miesięcy i mam nadzieję, że nasi pacjenci zadowoleni są z mojej pracy tak, jak ja z kontaktu z nimi – dodała nasza rozmówczyni.

Komfort pracy lekarzy i pielęgniarek przekłada się na poziom świadczonych usług medycznych. Może to truizm, ale w przypadku przyszpitalnego POZ sprawdza się. - Świadomość, że zaledwie kilkadziesiąt metrów obok znajduje się szpital z nowoczesnym laboratorium, szerokimi możliwościami diagnostycznymi i przede wszystkim, doświadczonymi lekarzami różnych specjalizacji, pomaga nam w pracy. Nie mamy do czynienia z sytuacjami dość powszechnymi w innych przychodniach, że w przypadku konieczności ratowania pacjenta kilkadziesiąt minut czeka się na karetkę. U nas jest inaczej. Dosłownie w kilka minut pacjent, o ile jest taka potrzeba, może trafić na szpitalny oddział. Równie dobrze współpracuje się nam z pogotowiem ratunkowym, kiedy pacjent powinien zostać przewieziony do innego szpitala. Na przyjazd karetki nie czekamy zwykle dłużej niż kilka minut – wyjaśnił dr Majowski.

Szpital znajdujący się dosłownie tuż za oknem przychodni, to tylko jeden z atutów tego POZ. - Nasza przychodnia jest skomputeryzowana, co ułatwia nam pracę a pacjentom skraca czas czekania w kolejce. Po pierwsze rejestratorka zapisuje pacjenta na konkretną godzinę, konkretnego dnia. Dzięki temu chory nie musi tracić czasu i spędzać go w poczekalni . Po drugie, wydawanie wszelkich zaświadczeń, wypisywanie recept i skierowań jest sprawniejsze, trwa krócej, co też przekłada się na krótszy czas pobytu pacjenta w przychodni. I po trzecie, dzięki dostępowi do internetu lekarz może wyszukać nazwisko lekarza specjalisty, numer telefonu i przekazać te informacje pacjentowi podczas kierowania go na konsultacje specjalistyczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, którym korzystanie z internetu sprawia kłopot – powiedziała dr Małgorzata Magdziarz- Madejek.

Z kolei dr Edward Majowski zwrócił uwagę na jeszcze jeden atut przychodni przyszpitalnej. - Nie mamy ze strony pani prezes (Magdaleny Puziewicz-Karpiak – red.) żadnych ograniczeń co do czasu, jaki poświęcamy pacjentowi. Chory przebywa w gabinecie lekarskim tyle, ile tego wymaga jego indywidualny przypadek. Nie pracujemy pod presją czasu. Podobnie jest z dodatkowymi badaniami, czy skierowaniami do specjalistów. Postępujemy zgodnie z zasadami i wiedzą medyczną, nie odsyłamy pacjentów bez badań i pomocy do domów, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Stosujemy zasadę, że wykonać trzeba wszystkie badania, które są uzasadnione, których stan chorego wymaga .

I na koniec pytanie chyba najbardziej interesujące przyszłych pacjentów przyszpitalnej przychodni. Przyszłych, bo ci korzystający z POZ SCM-u już wiedzą. - Kolejki? Czy na korytarzu przychodni jest tłok? U nas się nie czeka. Jeżeli pacjent wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza, to przyjmujemy go natychmiast. Pacjentów spoza miasta staramy się przyjąć jak najszybciej, bez odsyłania do domu - mówił dr Majowski.

- W przychodni przyjmują lekarze pediatrzy. Dla nas to duży komfort, bowiem dzieci chore wymagają czasem skierowania na oddział pediatryczny. Nie trzeba myśleć wtedy o korzystaniu z usług Wrocławia, bo...
Więcej w wydaniu papierowym.

Komentarze   

Permalink9 -4 Lucyna
Podziekownie
Dziekujemy za dr. Majowskiego.
2018-05-26 18:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink8 -4 Lucyna
Podziekownie
Dziękuję za takiego dr jak jest p. Majowski nigdy nie odmowi pomocy nawet jeśli nie jest się zapisanym na dany gdzie p doktorze dziekujemy że pan jest w naszej przychodni
2018-05-26 18:20 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +1 Dariusz
-
Partacz jakich mało i muchy w nosie wiecznie
2018-05-26 16:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 -2 Zbyszek
Podziekowania
Serdecznie dziekuje zespolowi POZ za opieke medyczna mojej mamy Stanislawy Olchowskiej. W samych superlatywach przedstawia osrodek POZ. Jestem niezmiernie wdzieczny za taka opieke. Syn.
2018-05-26 08:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +8 braxiz
dobre sobie
'Słowo ' zawsze publikowało dziwne artykuły, nieprawdziwe lub niesprawdzone. Wystarczy pójść zagadać, a napiszą wszystko i tak żaden 'dziennikarz' nie zada sobie trudu, żeby sprawdzić jak jest naprawdę. Kolejny artykul, który jest farbą. Nie ma kolejek? pewnie dlatego, że nikt się tam nie zapisał, sąsiedztwo szpitala? żaden atut, kiedy w szpitalu nie ma ani jednego lekarza. Nie tak dawno byłam pacjentką w tej przychodzi, sama pielęgniarka namawiała mnie, aby zapisać się gdzie indziej, bo lekarzy brak...
2018-05-25 21:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +9 spajker
RE: Do lekarza jak do księdza
Cytuję Karola:
Ja jestem pacjentka dr Majowskiego i naprawde jestem bardzo zadowolona.Nigdy mi nie odmowil przyjecia mnie,nawrt jak bylam nie zarejstrowana,bez problemu wydaje skierowania: do specjalistow,na badania.Naprawde polecam dr Majowskiego!!

ten dr nie jest nawet magistrem. jest rzemieślnikiem od ludzkiego mięsa. te tytuły naukowe przypisywane rzemieślnikom to relikt socjalizmu. w szkole też każdy magister wieczorowy jest "profesorem". za te marne 50 000 na mc też potrafię robić wrażenie człowieka miłego.
2018-05-25 19:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -3 Karola
Prawda..
Ja jestem pacjentka dr Majowskiego i naprawde jestem bardzo zadowolona.Nigdy mi nie odmowil przyjecia mnie,nawrt jak bylam nie zarejstrowana,bez problemu wydaje skierowania: do specjalistow,na badania.Naprawde polecam dr Majowskiego!!
2018-05-25 15:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +5 spajker
RE: Do lekarza jak do księdza
naszym atutem jest sąsiedztwo szpitala czyli jesteśmy głupi ale po sąsiedzku jest ktoś mądry. ta pani nie wygląda jak okaz zdrowia, istotna nadwaga poddaje w wątpliwość jej umiejętność zadbania o zdrowie innych jeżeli sama nie tak całkiem zadbała o swoje zdrowie.
usług medycznych nie trzeba reklamować. jak są "za darmo" to klienci sami przyjdą i nie pojadą do wrocławia gdzie i tak obsłużeni nie będą z racji jakiejś tam rejonizacji.
jeżeli scm ma za mało klientów to może jest to oznaką tego że ludzie są zdrowi i tylko się cieszyć?
tak czy inaczej, patriotyzm lokalny i wygoda wskazuje że lepiej jest korzystać z lokalnego poz póki jeszcze istnieje.
2018-05-24 10:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +4 .
RE: Do lekarza jak do księdza
Jeżeli jest tak pięknie, to dlaczego ludzie jeżdźą z byle "skaleczeniem" do Wrocławia czy Oławy?
2018-05-24 10:44 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz